چگونه لباس‌ مناسب با رنگ پوست‌مان انتخاب کنیم؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

بعضی به این دلیل که فکر می‌کنند لباس‌های رنگی به آن‌ها نمی‌آید یا به اشتباه فکر می‌کنند مشکی به آن‌ها بیش‌تر می‌آید، جرات پوشیدن رنگ‌های شاد را از دست می‌دهند و به رنگ‌های تیره محدود می‌شوند و برخی‌ها برعکس فقط رنگ‌های خیلی روشن می‌پوشند. هنگام خرید لباس، رنگ مناسب با چهره و رنگ پوست خود را در نظر بگیرید.

پوست تیره (سبزه)

اگر پوست شما تن گرم دارد، رنگ‌های طبیعی بهترین رنگ‌ها برای شما هستند. بنابراین بهتر است به قسمت گرم چرخه رنگ مراجعه کنید و به رنگ‌هایی مانند قرمز، هلویی، نارنجی، کهربایی، طلایی و زرد روی بیاورید. همچنین باید طیف‌های گرمتر از رنگ‌های سرد، مانند زیتونی، ارغوانی و قرمز بنفش را بپوشید.

پوست روشن

پوست‌های روشن یعنی افرادی که معمولا موهای بلند و روشن دارند و رنگ چشم آنها سبز، آبی، خاکستری یا قهوه‌ای روشن است بهتر است رنگی را به کار ببرند که با رنگ پوست‌شان تضاد داشته باشد. به طور مثال رنگ‌های مناسب این گروه شامل؛ آبی ملایم، قهوه‌ای بژ، آبی سیر و هر رنگی غیر از سفید است. اما رنگ‌های نامناسب این افراد قرمز، صورتی، نارنجی، زرد و ارغوانی است. در این گروه باید به طور کلی از رنگ‌های خشن و روشن استفاده شود تا تضاد کافی با رنگ پوست به وجود آید. اما به کارگیری رنگ‌های گرم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

پوست خیلی روشن

اگر خیلی سفید هستید، رنگ سفید و آبی روشن را کنار بگذارید. افرادی که پوست روشن دارند معمولا موهای‌شان قرمز یا بلوند است. بهتر است از رنگ‌های خیلی روشن و تند که در تضاد با پوست آن‌ها است مانند رنگ بنفش، قرمز، نارنجی یا زرد خودداری کنند.

رنگ لباس مناسب پوست معمولی

افرادی که دارای پوست‌های معمولی (نه تیره و نه روشن) هستند می‌توانند تقریبا از هر رنگ لباسی استفاده کنند. از آنجا که هر دو رنگ روشن و تیره می‌تواند با این گونه رنگ پوست مغایرت داشته باشد، بنابراین از هر دو طیف رنگ می‌توان استفاده کرد ولی بهتر است برای جذابیت بیشتر پیراهن را هماهنگ با رنگ چشم انتخاب کرد. رنگ‌های مناسب این گروه عبارتند از بژ، آبی، سورمه‌ای، گندمی، مشکی و صورتی و رنگ‌های نامناسب این افراد مغز پسته‌ای، بنفش، قهوه‌ای تیره و قرمز است.

تنها رنگ هایی را که این گروه اصلا نباید به کار برند رنگ‌های نزدیک به رنگ پوست‌شان است. برای مثال اگر رنگ پوست شما زیتونی است از پوشیدن لباس زیتونی یا قهوه‌ای خودداری کنید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید