آمریکا: موشک‌های آماده ایران را زیر نظر داریم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

یک مقام مسئول آمریکایی به خبرگزاری رویترز گفت که ارتش آمریکا به دقت تحرکات نیروی موشکی ایران را زیر نظر دارد، اما هنوز نمی‌دانید این آمادگی دفاعی است یا هجومی.

پیش از این نیز یک مقام آمریکایی دیگر اعلام کرده بود که پس از حمله هوایی آمریکا به کاروان فرمانده سپاه قدس و کشته شدن قاسم سلیمانی، همه موشک‌های ایران در سرتاسر این کشور در حالت آماده‌باش قرار گرفتند.

Advertisement

مقام مسئولی که با رویترز گفته کرده و خواستار عدم افشای هویتش شده، اعلام نکرد که آیا موشک‌های ایران هدف خاصی را نشانه گرفته‌اند یا خیر. تهران در روزهای گذشته بارها تهدید کرد که انتقام کشته شدن سرشناس‌ترین نظامی خود را خواهد گرفت.

او گفت: «روشن است که آنها در بالاترین حالت آماده‌باش قرار دارند ولی اینکه این آماده‌باش دفاعی است یا خود را برای حمله آماده می‌کنند را نمی‌توان در شرایط فعلی مشخص کرد.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا همزمان با تهدیدات ایران بارها تاکید کرد که کشورش به شدت به هر اقدام ایران پاسخ خواهد داد.
او شامگاه دوشنبه گفت که اگر ایران بخواهد انتقام قاسم سلیمانی را بگیرد، با «انتقام بزرگ» مواجه خواهد شد. ترامپ همچنین برای بمباران اماکن فرهنگی ایران اعلام آمادگی کرد و تهدید کرد تحریم‌های جدیدی علیه ایران وضع می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم