توصیف پمپئو از کتائب حزب‌الله عراق: مشتی اوباش و آدم‌کش هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر امور خارجه ایالات متحده شنبه شب 4 ژانویه شبه نظامیان «کتائب حزب الله عراق» را به عنوان اوباش و آدم کش توصیف کرد.

وی عصر شنبه عصر در توئیتی در پاسخ به تهدیدهای قبلی کتائب حزب‌الله عراق گفت: «اراذل و اوباش کتائب حزب‌الله عراق وابسته به ایران از نیروهای امنیتی این کشور می‌خواهد تا وظایف خود را برای محافظت از سفارت آمریکا در بغداد و دیگر مناطق رها کنند که آمریکایی‌ها دوش به دوش عراقی‌های درست کار فعالیت می‌کنند».

وی همچنین افزود: «دخالت رژیم ایران در کار دولت عراق، جان عراقی‌های میهن دوست را به خطر می‌اندازد.»

پومپئو روز شنبه در مصاحبه ای تلویزیونی اظهار داشت با قتل قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس در عملیاتی نظامی در بغداد «در یک کلام دوران مماشات آمریكا با تروریست‌ها بسر رسید.»

تهدید حزب‌الله عراق

این در حالی است که کتائب حزب‌الله عراق روز شنبه 4 ژانویه از سرویس‌های امنیتی عراق خواستند از شامگاه یکشنبه به اندازه دست‌کم هزار متر از پایگاه‌های آمریکا فاصله بگیرند زیرا این پایگاه‌ها در تیررس قرار دارند.

فرمانده عملیات ویژه کتائب حزب‌الله عراق با بیان این موضع افزود: «مسئولان سرویس‌های امنیتی نباید اجازه دهند جنگجویان آنها سپر انسانی برای آمریکایی‌ها باشد.»

کتائب حزب‌الله عراق، نیروهای آمریکا در این کشور را تهدید به پاسخگویی به اقدام آمریکا در کشته شدن سلیمانی فرمانده نیروی قدس و مهدی المهندس معاون رهبر حشد الشعبی کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید