جان بولتون: کشته شدن قاسم سلیمانی یک ضربه کاری به سپاه پاسداران بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جان بولتون، مشاور سابق امنیت ملی ایالات متحده آمریکا، روز جمعه سوم ژانویه 2019 از عملیات نیروهای آمریکایی که منتشر به کشته شدن فرمانده سپاه قدس شد، استقبال و آن را یک ضربه کاری به سپاه پاسداران دانست.

جان بولتون در صفحه توئیترش نوشت: «کشته شدن قاسم سلیمانی ضربه‌ای کاری به اقدامات خرابکارانه سپاه پاسداران بود... امیدواریم کشته شدن سلیمانی گام اول تغییر رژیم در ایران باشد.»

قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران در حالی که با هواپیما از بیروت به بغداد رفته بود، در منطقه‌ای در نزدیک فرودگاه بین‌المللی بغداد مورد حمله هوایی نیروهای آمریکایی قرار گرفت و به همراه 9 تن از تیم همراهش از جمله ابومهدی المهندس، جانشین شورای حشد الشعبی که به استقبال او رفته بود، کشته شد.

آسوشیتدپرس گزارش کرد که حمله هوایی به کاروان حامل سلیمانی در نزدیکی منطقه حمل بار فرودگاه بغداد و لحظاتی پس از خروج او از هواپیمایی که او را از لبنان آورده بود، صورت گرفت.

مسئولان عراقی به آسوشیتدپرس گفته‌اند که جنازه سلیمانی تکه‌تکه شده است. پس از عملیات کشتن سلیمانی، دونالد ترامپ بدون هیچ گونه توضیح اضافی ، تصویر پرچم آمریکا را در صفحه توئیترش منتشر کرد.

براساس گزارش‌ها در پی حمله هوایی آمریکا، قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس نفر دوم حشد الشعبی، محمد الجابری مسئول روابط عمومی و تشریفات حشد، حیدر علی مسئول لجستیک حشد و چند نفر دیگر کشته شدند. اجساد سلیمانی و المهندس به بیمارستان المثنی بغداد انتقال داده شد و برخی اجساد دیگر کاملا در آتش سوخته و از بین رفته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید