ترامپ: سلیمانی باید سال‌ها پیش از میان برداشته میشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی با بیان اینکه قاسم سلیمانی هزاران آمریکایی را در یک بازه زمانی طولانی کشته است، در توئیتر نوشت که او باید سال ها پیش از میان برداشته می شد.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا، جمعه 3 ژانویه 2020، بار دیگر پس از کشته شدن قاسم سلیمانی، توئیتی را ارسال کرد و نوشت که او باید سالها پیش از میان برداشته می شد.

او این فرمانده سپاه پاسداران را «مسئول کشته و مجروح شدن هزاران آمریکایی» در برهه‌ زمانی طولانی قلمداد کرد و نوشت: «او در حال برنامه‌ریزی برای کشتن تعداد بیشتری بود، اما گرفتار شد».

ترامپ، سلیمانی را «مستقیم و غیرمستقیم مسئول مرگ میلیون‌ها نفر» دانست که «معترضان اخیر در ایران» نیز از جمله آنها هستند.

رئیس‌جمهوری آمریکا، در ادامه تاکید کرد که «ایران هیچ وقت نمی‌تواند به آن اعتراف کند اما سلیمانی در داخل این کشور منفور و ترسآور بود».

او با بیان اینکه «آنها (ایرانی‌ها) ذره‌ای به اندازه‌ای که سرانشان به جهان بیرون نشان می‌دهند، ناراحت نیستند»، گفت: «او (سلیمانی) باید سال‌ها قبل از میان برداشته می‌شد».

ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در اولین واکنش توئیتری خود به کشته شدن قاسم سلیمانی، تنها به انتشار پرچم آمریکا بسنده کرد.

گفتنی است، حدود ساعت یک بامداد امروز جمعه 3 ژانویه 2020، دو خودرو حامل قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و ابومهدی المهندس، معاون حشد الشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد مورد حمله موشکی آمریکا قرار گرفتند. در این حمله موشکی، سلیمانی، المهندس و 10 نفر از همراهان آنان که هنوز شناسایی نشده اند، کشته شدند.

سپاه پاسداران امروز با صدور اطلاعیه‌ای خبر کشته شدن قاسم سلیمانی را تأیید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید