وقتی که رهبر کاتولیک‌های جهان خشمگین می‌شود و با یک زن برخورد فیزیکی می‌کند؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان روز چهارشنبه اول ژانویه 2020 به دلیل برخورد فیزیکی و همراه با عصبانیتش با زنی که در میدان سانت پترس واتیکان دست پاپ را کشید، عذرخواهی کرد.

هنگامی که پاپ در میدان سانت پترس به عبادت‌کنندگان سلام می‌گفت، زنی که پشت موانع امنیتی ایستاده بود، کوشید به قصد تبرک دست پاپ را بگیرد و او را به سمت خود بکشد ولی این کار سبب عصبانیت پاپ شد و پاپ چند بار روی دست زن زد.

پاپ روز چهارشنبه در ایوان رو به میدان سانت پترس گفت: «در بسیاری از مواقع صبر ما تمام می‌شود و این برای من هم پیش می‌آید. من بابت رفتار ناشایستی که دیشب از من سر زد، عذر می‌خواهم.»

در ویدئویی که از برخورد پاپ با این زن منتشر شده، به وضوح عصبانیت او قابل مشاهده است. این ویدئو که به دیدار پاپ با مسیحیان در آخرین روز سال 2019 مربوط می‌شود به شکل گسترده‌ای در اینترنت منتشر شد.

پاپ پیش از رسیدن به این زن، چندین کودک را بوسیده بود ولی زمانی که به نزدیکی این زن آسیایی رسید، مسیر خود را تغییر داد ولی زن دست او را به نحوی کشید که می‌توانست به زمین خوردن پاپ بیانجامد.

این زن جملاتی نامفهوم به زبان آورد و پس از آن نشانه‌های درد و ناراحتی روی صورت پاپ ظاهر شد و چند بار روی دست زن ضربه زد تا دست خود را رها کند.

پاپ 83 ساله علیرغم ناراحتی و علیرغم مشکلاتی که در راه رفتن دارد، به مسیر خود ادامه داد و با چند کودک دیگر نیز خوش‌و‌بش کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید