پنتاگون نزدیک به 5000 سرباز آمریکایی به عراق اعزام می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شامگاه سه‌شنبه 31 دسامبر 2019 ضمن اشاره به اعزام 750 نیروی مارینز آمریکایی در پی حمله به سفارت ایالات متحده در بغداد، اعلام کرد، 4000 سرباز دیگر از نیروهای هوابرد آمریکا طی روزهای آینده آماده اعزام به خاورمیانه خواهند شد.

سه تن از مقامات مسئول در وزارت دفاع آمریکا سه‌شنبه به شبکه خبری فاکس نیوز گفته‌اند، دستورات لازم به یگان‌های واکنش سریع وابسته به لشکر 82 هوابرد ارتش آمریکا صادر شده تا به سرعت و در پی ناآرامی‌ها در بغداد در کویت مستقر شوند.

در همین راستا همچنین به بیش از 500 تن از نیروهای چترباز آمریکایی در کویت اطلاع داده شده تا خود را برای هر گونه اقدام سریع آماده کنند.

بنابه گزارش پنتاگون در پی حمله گروه‌های شبه نظامی وابسته به ایران به سفارت آمریکا در بغداد و تلاش آنها برای اشغال سفارت به افراد لشکری که نزدیک به 4000 تن از نیروهای هوابرد آمریکایی موسوم به DRB را در خود سازمان داده اطلاع داده شده تا خود را برای هر گونه اقدام عملیاتی احتمالی در رروزهای آینده آماده کنند.

پیش‌بینی می‌شود پنتاگون وزارت دفاع آمریکا طی ساعت‌های آینده بیانیه‌ای را درباره استقرار احتمالی نیرو در عراق منتشر کند.

از طرفی و بنا به اظهارات مقامات آمریکایی بعضی از نیروهای هوابرد آمریکا با هواپیماهای باربری از نوع بوئینگ C-17 وابسته به نیروی هوایی در پایگاه فورت پراگ ایالت کارولینای شمالی عملا کشورشان را به مقصد خارج ترک کرده‌اند.

ارتش آمریکا نزدیک به 4000 هزار سرباز چترباز از لشکر 82 هوابرد را برای واکنش به بحران‌های اینچنینی در حالت آماده باش حفظ کرده است.

از میان 60000 نیروی آمریکایی مستقر در منطقه هم‌اکنون نزدیک به 5000 سرباز آمریکایی در عراق مستقر هستند و بنا به اعلام پنتاگون وزارت دفاع آمریکا از ماه مه گذشته و همزمان با بالاگرفتن تهدیدهای ایران علیه منافع آمریکا در منطقه 14000 سرباز آمریکایی نیز به این تعداد افزوده شده‌اند.

از طرفی ناو هواپیمابر یو اس اس هاری ترومن هم‌اکنون در خلیج عمان مستقر است. این ناو هواپیمابر علاوه بر دهها جنگنده پیشرفته مجهز به صدها موشک از نوع تماهوک و کروز است.

در واکنش سریع به حمله به نمایندگی دیپلماتیک آمریکا در بغداد و تلاش شبه‌نظامیان عراقی وابسته به ایران برای اشغال آن بیش از 100 تن از نیروهای مارینز آمریکا سه‌شنبه پیش از این وارد مقر سفارت ایالات متحده آمریکا در بغداد شده‌اند تا در تقویت امنیت مشارکت کنند.

گروه‌های شبه‌نظامی حشد الشعبی پس از تشییع 25تن از کشته شدگان حملات شامگاه یکشنبه آمریکا به مقرهای حزب الله عراقی مورد حمایت ایران در سوریه و عراق، روز سه‌شنبه در اقدامی انتقام‌جویانه به سفارت آمریکا در بغداد یورش برده و در تلاش برای اشغال آن درهای ورودی به سفارت را به آتش کشیدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید