رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا خواستار بمباران ایران شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

نوت گینگریچ رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه سه‌شنبه 31 دسامبر 2019 به وقت محلی آمریکا در واکنش به تلاش گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن برای اشغال سفارت ایالات متحده در بغداد خواستار بمباران ایران شد.

رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا ضمن دعوت به اقدام نظامی آمریکا علیه ایران، گفت رژیم ایران برای گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به تهران که در حملات هوایی آمریکا به پایگاه‌های حزب الله عراق کشته شده‌اند اهمیتی قائل نیست.

نوت گینگریچ در توئیتی نوشت: «ایالات متحده باید به ایران در (خاک) ایران پاسخ دهد. رژیم دکتاتوری ایران برای تعداد هم‌پیمانانش که آنها را در عراق کشته‌ایم ارزشی قائل نیست. باید قلب دشمن را هدف قرار داده و آنها را به طور قاطعانه‌ای مجبور به پرداخت هزینه کنیم».

بلوکه کردن اموال سپاه پاسداران ایران

رئیس اسبق مجلس نمایندگان آمریکا در ادامه افزود: «رژیم دکتاتوری ایران بارها و بارها صبر ما را به چالش کشانده است. (اقدامات ستیزه‌جویانه‌اش را) متوقف نخواهد کرد جز زمانی که میزان دردی که رژیم را با خطر مواجه سازد را افزایش دهیم. باید اموال سپاه پاسداران ایران را تا زمانی که ایران از اقدامات خصمانه‌اش دست بردارد، بلوکه کنیم».

ازسویی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا نیز شامگاه سه‌شنبه مردم عراق که برای رسیدن به آزادی تلاش‌ می‌کنند را به رهایی از سلطه ایران بر کشورشان فراخواند.

ترامپ در توئیتی نوشت: «به میلیون‌ها شهروند عراقی که مایل به رسیدن به آزادی هستند و سلطه و کنترل ایران را نمی‌خواهند- این فرصت شماست!»

مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا نیز ضمن اشاره به اعزام 750 نیروی مارینز آمریکایی در پی حمله به سفارت ایالات متحده در بغداد، اعلام کرد 4000 سرباز دیگر از نیروهای هوابرد آمریکا طی روزهای آینده آماده اعزام به خاورمیانه خواهند شد.

سه تن از مقامات مسئول در وزارت دفاع آمریکا سه‌شنبه به شبکه خبری فاکس نیوز گفته‌اند که دستورات لازم به یگان‌های واکنش سریع وابسته به لشکر 82 هوابرد ارتش آمریکا صادر شده تا به سرعت و در پی ناآرامی‌ها در بغداد در کویت مستقر شوند.

در همین راستا همچنین به بیش از 500 تن از نیروهای چترباز آمریکایی در کویت اطلاع داده شده تا خود را برای هر گونه اقدام سریع آماده کنند.

ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه طی سلسله حملاتی هوایی 5 یایگاه متعلق به شبه‌نظامیان حزب الله عراقی مورد حمایت ایران را در عراق و سوریه بمباران کرد که در نتیجه آن ده‌ها تن از جمله چندین کارشناس نظامی ایرانی متخصص موشک‌های زمین به زمین کشته و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.

در واکنش به این حملات نیروهای شبه نظامی عراقی وابسته به ایران سه‌شنبه به سفارت آمریکا در بغداد یورش برده و درهای آن را به آتش کشیدند اما تلاش‌های آنها برای اشغال سفارت ناکام ماند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید