.
.
.

واکنش وزارت خارجه ایران به بیانیه آلمان: تلاش برلین برای صلح و ثبات مورد تردید است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سخنگوی وزارت خارجه ایران در واکنشی توئیتری به بیانیه آلمان که به نقش ایران در بی ثبات کردن منطقه اشاره کرده بود، پاسخ داد و نوشت که «تلاش برلین برای ایفای نقش موثر در مسیر صلح و ثبات» مورد تردید جدی قرار دارد.

عباس موسوی، سه شنبه 31 دسامبر 2019، با رد انتقادات آلمان علیه ایران، این کشو را متهم کرد که «چشم‌ خود را روی مداخله‌های آمریکا در غرب آسیا» بسته است.

او در پیام توییتری خود نوشت: «آلمان در حالی با خطا و دروغ ایران را به بی ثبات کردن منطقه متهم می کند که چشمان خود را در مقابل مداخلات غیرقانونی آمریکا به عنوان مهمترین عامل بی ثباتی غرب آسیا بسته است».

موسوی در ادامه، اتخاذ اینگونه «مواضع» را باعث ایجاد تردید در «تلاش برلین برای ایفای نقش موثر در مسیر صلح و ثبات» قلمداد کرد.

گفتنی است، وزارت خارجه آلمان روز گذشته (دوشنبه) در بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله‌ای که منجر به کشته شدن یک آمریکایی در عراق شد، ایران را به بی‌ثبات سازی منطقه متهم کرد.

در این بیانیه آمده است: «حمله به نیروهای ائتلاف در عراق را که به کشته شدن یک شهروند ایالات متحده و مجروحیت چند نظامی آمریکایی و عراقی منجر شد، محکوم می‌کنیم. همبستگی و همدردی خود با شرکایمان در ائتلاف را ابراز می‌کنیم».

این بیانیه می‌افزاید: «حملات فزاینده شبه نظامیان غیردولتی، تهدیدی برای ثبات عراق است. ایران باید به سیاست بی‌ثبات‌سازی منطقه پایان دهد.