.
.
.

بسکتبالیست ترک اردوغان را به چالش کشید: نمی‌توانی شکستم دهی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

انیس کانتر، ستاره ترک تیم بسکتبال بوستون در سری مسابقات NBA بار دیگر رجب‌طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه را چالش کشید و خطاب به او در توئیتر نوشت: «من چیزی هستم که تو نمی‌توانی شکستش دهی، من امیدم.»

او که پیش از این بارها به انتقاد از اردوغان پرداخته و بارها تهدید شده است، بخشی از گفت‌وگویش با شبکه آمریکایی MSNBC را نیز منتشر و دلیل مخالفتش با اردوغان که به گفته او دموکراسی را از کشورش ربوده، توضیح داد.

کانتر در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا نگرانی از اینکه به ترکیه پس فرستاده شود دارد و آیا این موضوع سبب نمی‌شود که از به حضور در رسانه‌ها و سخن گفتن درباره اردوغان پایان دهد، گفت: «زمانی که اخبار بازپس فرستادن را شنیدم، خندیدم، زیرا اگر به این موضوع نگاه کنیم، همانگونه که شما می‌دانید، قواعد، نهادها و قوانینی وجود دارد و اینجا آمریکاست. به همین دلیل فکر نمی‌کنم این اتفاق رخ دهد.»

او در ادامه گفت: «همه آنچه می‌کوشم انجام دهم، حضور در مسابقات لیک حرفه‌ای بسکتبال بزرگسالان آمریکاست. وظیفه دوم من این است که فعال حقوق بشر باشم و برای آزادی بجنگم و گمان نمی‌کنم این دو فعالیت آمریکا را به پس‌فرستادن من به ترکیه وادارد.»

بسکتبالیست منتقد اردوغان به MSNBC گفت: «زمانی که کلمه دیپورت را می‌شنوم فکر می‌کنم که آنها از صدای من می‌ترسند و از گفتگوهایم و از موضوعاتی که درباره ترکیه مطرح می‌کنم. آنچه می‌گویند برایم اهمیتی ندارد و حتی پیامدهایی که به دلیل فعالیت‌هایم گریبانگیرم می‌شود. تنها کاری که می‌کنم ادامه مبارزه برای آزادی و دموکراسی در ترکیه است.»