.
.
.

نجات معجزه‌آسای یک نوزاد از حادثه سقوط هواپیما در قزاقستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

به طور معمول حوادث سقوط هواپیماها با مرگ گره خورده‌اند و همیشه اخبار تعداد کشته‌ها در صدر اخبار است، اما این بار یک نوزاد قزاقستانی این رویه را شکست و داستان سقوط هواپیما را با داستان زندگی گره زد؛ داستان کودکی که نمی‌خواست بمیرد.

در پی سقوط یک فروند هواپیمای متعلق به خطوط «بیک ایر» قزاقستان در روز جمعه 27 دسامبر 2019 از مجموع 100 سرنشین آن، 14 نفر جان باختند. این هواپیما لحظاتی پس از پرواز دچار حادثه شد و به یک ساختمان دو طبقه در نزدیکی فرودگاه برخورد کرد.

در میان نجات‌یافتگان نوزادی دیده می‌شود که علیرغم شدت حادثه توانسته جان سالم به در برد. در ویدئویی که از لحظه نجات او منتشر شده، دیده می‌شود که این نوزاد در میان لاشه متلاشی شده هواپیما پیدا شده و نیروهای امدادی در حالی که او را در پتو پیچانده‌اند، دوان دوان به سمت آمبولانس در حال حرکتند تا اقدامات امدادی فوری مورد نیاز او را انجام دهند.

به گفته کمیته هواپیمائی کشوری قزاقستان، این هواپیما متعلق به خطوط هوائی «بیک ایر» و حامل 95 مسافرو 5 خدمه پروازی بود. در بیانیه‌ای این کمیته آمده است: «مقصد این پرواز، شهر نور سلطان (آستانه سابق) پایتخت قراقستان بود، اما ظاهراً هواپیما هنگام بلند شدن از باند، تعادل خود از دست داد و وارد حصار بتونی شد و به ساختمان کوچکی برخورد کرد.»

مکان سقوط هواپیما در روستای المیریک واقع در انتهای باند بلافاصله از سوی دست اندرکاران به محاصره در آمد. با این حال، مقامات ذیربط، دلیل احتمالی این سانحه را اعلام نکرده‌اند، در حالی که سازمان هواپیمایی کشوری قزاقستان اعلام کرده است که در انتظار نتایج تحقیقات، همه پروازهای این نوع هواپیماها را به حالت تعلیق درآورده است.

قاسم گومارت توكایف رئیس‌جمهوری قزاقستان، در توئیتر تأیید كرد كه «براساس قانون، مجازات شدیدی در انتظار كسانی است كه مسئولیت (این حادثه) را بر عهده دارند.»، او مراتب تسلیت خود را به قربانیان و خانواده‌هایشان ابلاغ کرد.