فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مدارس بریتانیا از یک دستکش هوشمند ساخت مخترع سعودی استفاده می‌کنند

  منبع: دبی_العربیه.نت فارسی

  6 مدرسه در بریتانیا تصمیم گرفته‌اند از دستکشی استفاده کنند که یک مخترع اهل پادشاهی عربی سعودی اختراع کرده و زبان اشاره را به گفتار و متن تبدیل می‌کند.

  روزنامه «سبق» سعودی گزارش کرد دستکشی که مخترع سعودی «هدیل أيوبر» اختراع کرده، یک ساعت و دو صفحه نمایش کوچک دارد و با کمک حسگرهایی که حرکت انگشتان و دست را ثبت می‌کنند، می‌تواند زبان اشاره را به گفتار و متن تبدیل کند.
  این دستکش می‌تواند همه انواع زبان‌های اشاره دنیا را متن و گفتار تبدیل کرده و آنها را به تلفن هوشمندی که به دستکش متصل شده، ارسال کند.

  به گفته هدیل أیوبر دستکشی که او اختراع کرده می‌تواند حرکت دست و کلمه و مفهوم معادل آن را در خود ثبت کند و در نتیجه یک واژه‌نامه مخصوص ایجاد کند و این دستکش هر چه بیشتر مورد استفاده قرار گیرد، دایره لغات ثبت شده در واژه‌نامه‌اش گسترده‌تر می‌شود.

  این مخترع سعودی گفت که این دستکش را اختراع کرده تا «صدای بی‌صدایان» باشد. سیستم گفتاری دستکش هوشمند می‌تواند به اکثر زبان‌های دنیا سخن بگوید و کاربر همچنین می‌تواند زنانه یا مردانه و یا حتی کودکانه بودن صدای مورد نظر را انتخاب کند.

  دستکش جدید که «برایت ساین» نامگذاری شده می‌تواند برای بخش‌های متعددی از جامعه مانند آنها که توان شنیداری یا گفتاری خود را از دست داده‌اند و همچنین کودکان اوتیسمی و بزرگسالانی که توان سخن گفتن آنها ضعیف شده یا از بین رفته، مورد استفاده قرار گیرد.

  برایت ساین در بریتانیا به ثبت رسیده و هدیل أبویر شرکتی نیز برای تولید این دستکش تاسیس کرد. این دستکش همینک در بازار در دسترس قرار دارد و 6 مدرسه بریتانیا تصمیم به استفاده از آن گرفته‌اند تا از سوی دانش‌آموزان مورد استفاده قرار گیرد.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران