فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • توصیف خلبان آمریکایی از برخورد عجیب با پشقاب پرنده‌ای موسوم به «تیک تاک»

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  خلبانان نیروی دریایی در سال 2004 پدیده‌ای غیر منتظره‌‌ را در ساحل غربی مشاهده کردند؛ مجموعه‌‌ای از اشیاء که با الگوهای پروازی نامنظم و غیر قابل توضیح در پرواز بودند.

  سال‌ها بعد این برخورد معماگونه با چندین شاهد عینی از سوی نیویورک تایمز فاش شد که بعد از مرور سال‌ها، جرات به خود دادند تا آنچه را دیده بودند، توصیف کنند.

  یکی از سه فیلم مادون قرمز، ضبط شده در سال 2004 که در سال 2017 توسط تایمز به اشتراک گذاشته شد، یک شیء ناشناخته و عجیب را نشان می‌دهد که نام مستعار«تیک تک» به آن داده شد.

  اکنون چاد اندروود، خلبان نیروی دریایی آمریکا که در آن زمان فیلمبرداری کرده بود، در مصاحبه جدید خود با مجله نیویورک اینتلیجنسر در مورد آنچه دیده بود، صحبت کرد.

  چاد اندروود چاد اندروود

  آندروود به اینتلیجنسر گفت: «شما تا احتمالاً تا 10 مایلی نمی‌توانید آن را با چشمان خود ببینید، و سپس قادر به ردیابی بصری آن نخواهید بود تا زمانی که در پنج مایلی آن واقع شوید.» (همان نقطه‌‌ای که «آندروود» اولین بار مشاهده عینی بشقاب پرنده را تأیید کرد.)

  او افزود: «چیزی که بیشتر از همه برای من عجیب این بود، رفتار نامنظم آن شیء بود. آن رفتار به لحاظ فیزیکی عادی نبود. چیزی بود که چشمم را خیره کرد. زیرا هواپیماها، چه با سرنشین و یا بی‌سرنشین، باید از قوانین فیزیک پیروی کنند.»

  آنچه بیش از همه آندروود را حیرت زده کرد این بود که «تیک تاک»، هیچ شباهتی به هواپیماهای معمولی نداشت.

  او گفت: «معمولا، شما موتورهایی را مشاهده می‌کنید که گرما از آن بیرون می‌جهد. این شیء این طور نبود و مطمئناً، مرغ پرنده هم نبود چون هیچ پرنده‌‌ای در ارتفاع 5 هزار یا 10 هزار یا 20 هزار پا دیده نمی‌شود. پرنده‌ها اینگونه پرواز نمی‌کنند.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران