.
.
.

ترامپ: خواهان محاكمه فوری خود در مجلس سنا هستم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا جمعه 20 دسامبر گفت که خواهان محاكمه فوری خود در برابر مجلس سنای آمریکا است.

ترامپ در اشاره به نقش اکثریت دمکرات‌های در تصویب لایحه برکناری او در کنگره گفت: «دمکرات‌ها هیچ مدرکی علیه من ندارند و می‌خواهند (آرای خود را) بر مجلس سنا دیکته کنند».

ترامپ همچنین در سلسله توئیت‌هایی در «توئیتر» نوشت «دمکرات‌ها رأی هیچ‌کدام از جمهوریخواهان را برای برکناری (من) کسب نکردند».

ترامپ همچنین تاکید کرد که «آنها (دمکرات‌ها) بیش از پیش تنها شده‌اند».

شایان ذکر است مجلس نمایندگان آمریکا شامگاه چهار‌شنبه به وقت محلی ضمن توجیه اتهام دیگری به دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا مبنی بر کارشکنی در روند کار کنگره، با اکثریت آراء با برکناری او در کنگره این کشور موافقت و روند برکناری‌اش را کلید زدند.

در پی موافقت مجلس نمایندگان آمریکا با طرح برکناری‌ رئیس‌جمهوری این کشور از قدرت، دونالد ترامپ ‌اکنون سومین رئیس جمهوری آمریکا است که کنگره این کشور رسما روند عزل او را کلید زده است.

کنگره آمریکا که هم‌اکنون تحت سلطه دمکرات‌ها است، با 229 رای موافق در مقابل 198 رای مخالف و یک رای ممتنع به روند برکناری دونالد ترامپ رای داد.

دونالد ترامپ علاوه بر اتهام قبلی «سوءاستفاده از قدرت» اکنون با اتهام دیگری تحت عنوان «کارشکنی در روند کار کنگره» نیز مواجه است.

او در واکنش به این اقدام کنگره گفت: «دمکرات‌ها تلاش‌ می‌کنند پیروزی او در انتخابات را باطل کنند».

ترامپ همچنین نمایندگان دمکرات کنگره را به تلاش برای «باطل کردن آرای میلیون‌ها آمریکایی» متهم کرد.

از سویی کاخ سفید نیز ابراز اطمینان کرد که مجلس سنای آمریکا در استیضاحی که پیش‌بینی می‌شود در ماه ژانویه صورت گیرد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را تبرئه خواهد کرد.

ستیفانی گریشام دبیر مطبوعاتی کاخ سفید نیز در بیانیه‌ای گفت: «امروز اوج یکی از شرم‌آورترین رویدادهای سیاسی در تاریخ امت‌مان است. بدون کسب حتی یک رای جمهوری‌خواه و بدون ارائه هیچ مدرکی دال بر وقوع جرم، دمکرات‌ها دو بند استیضاح رئیس جمهوری را در مجلس نمایندگان تصویب کردند».

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید همچنین افزود «رئیس جمهوری یقین دارد که مجلس سنا، نظام، عدالت و تدابیر قانونی که در تحرکات مجلس نمایندگان نادیده گرفته شده را باز خواهد گرداند. او برای گام‌های بعدی آمادگی دارد، او یقین دارد که کاملا تبرئه خواهد شد».