.
.
.

در زمینه تلاش برای برکناری ترامپ... خطاب به پلوسی: شما اعلام جنگ داده‌اید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا سه‌شنبه 17 دسامبر با نزدیک شدن زمان رای‌گیری در کنگره برای برکناری وی، طی نامه‌ای نانسی پلوسی، رئیس دموکرات كنگره را به «تضعیف دموكراسی» متهم كرد.

وی در نامه رسمی شش صفحه‌ای به پلوسی نوشت: «شما با پیگیری این اتهام بی‌اساس، جنگ علنی را علیه دموكراسی آمریكا اعلام می‌كنید و تاریخ، قضاوت سختی علیه شما خواهد كرد.»

مجلس نمایندگان که تحت سلطه دموکرات‌ها است، از چهارشنبه در مورد دو اتهام پذیرفته شده توسط کمیسیون‌ها علیه ترامپ رای‌گیری خواهد کرد که عبارت اند از: «سوء استفاده از قدرت و اشکال آفرینی در کار کنگره».

ترامپ در ادامه نامه خطاب به پلوسی افزود اولین اتهام «کاملاً دروغ ، بی ارزش و ساخته و پرداخته تصورات شما» است.

رئیس جمهوری آمریكا متهم به متوقف کردن کمک‌های نظامی ایالات متحده به اوکراین به منظور مجبور كردن رئیس جمهوری این کشور به اجرای تحقیقات در خصوص جو بایدن برجسته ترین رقیب دموکرات خود در انتخابات آینده، شده است.

ترامپ مجدداً تأکید کرد، تماس تلفنی‌اش با ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهوری اوکراین «بی‌شائبه» بوده و «هیچ فشار خاصی» را به کیف وارد نکرده است.

ترامپ در بخش دیگری از نامه خود، اتهام دوم را «پوچ و خطرناک» توصیف کرد. وی در ادامه خطاب به پلوسی گفت: «شما قادر به پذیرش نتایج بر آمده از صندوق رای در انتخابات بزرگ سال 2016 نیستید.»

به نظر ترامپ، رأی‌گیری مجلس «چیزی نیست جز تلاش برای کودتایی غیرقانونی.»

نظرسنجی جدید افکار عمومی انجام شده از سوی شبکه «سی ان ان» برای سنجش افکار عمومی آمریکا در مورد اقدامات مربوط به برکناری ترامپ، برتری درصدی مخالفان برکناری را برای اولین بار از زمان اعلام آغاز مراحل برکناری، نشان داده است.

طبق نظرسنجی جدید انجام شده طی یک هفته توسط شرکت« اس.اس.آر.اس»، همزمان با آمادگی مجلس نمایندگان برای رای‌گیری پیرامون موارد بازخوست از ترامپ، درصد حمایت از برکناری وی از سمت خود به 45 درصد رسید، در حالی که در نظرسنجی انجام شده در اواسط ماه نوامبر پس از پایان جلسات استماع علنی کمیسیون اطلاعات مجلس، 50 درصد بود.

در نظرسنجی جدید درصد مخالفان برکناری به 47 درصد رسید، در حالی که در نوامبر 43 درصد بود. به همین ترتیب حمایت از برکناری در میان دموکرات‌ها نیز از 90 درصد در ماه نوامبر به 77 درصد در حال حاضر کاهش یافته است.

این نتایج به نفع ترامپ بوده و بیانگر نارضایتی رأی دهندگان آمریکایی از اصرار دموکرات‌ها برموضوع برکناری ترامپ، به جای دنبال کردن مسائل اساسی است که برای رای دهندگان اهمیت دارند.