.
.
.

وزیر دفاع آمریکا: حملات ایران علیه منافع یا نیروهایمان را قاطعانه پاسخ می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز چهارشنبه، گفت: «تلاش‌های تهران برای بی‌ثبات سازی منطقه شدت گرفته است».

اسپر که در برابر کمیسیون نیروهای مسلح در مجلس نمایندگان سخن می‌گفت، افزود که کشورش به دنبال تقویت توان دفاعی خود و بالا بردن توان مقابله شرکای آمریکا با تهدیدهای ایران است.

او گفت: «اگر ایران، منافع ما یا نیروهایمان را هدف حملات خود قرار دهد، با پاسخ قاطع ما روبرو خواهد شد».

از سوی دیگر مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، روز چهارشنبه با اعلام اینکه واشنگتن تحریم‌هایی جدید را علیه ایران اعمال خواهد کرد، بیان کرد که «این تحریم‌ها علیه نهادها و شرکت‌های ایرانی اعمال خواهد شد».

پمپئو در گفت‌وگو با خبرنگاران در وزارت امور خارجه ایالات متحده، تأکید کرد که تحریم‌های جدید، شبکه‌های قاچاق اسلحه ایران را هدف قرار می‌دهد.
وزیر خارجه امریکا افزود: «ما شرکت‌هایی را که با ایران همکاری می‌کنند، مجازات خواهیم کرد و مجازات‌هایی علیه شرکت‌هایی که به ترافیک و قاچاق سلاح‌های ایرانی کمک می‌کنند، اعمال خواهد شد».

پمپئو با تأکید بر اینکه واشنگتن به سیاست فشار حداکثری بر ایران ادامه خواهد داد ، افزود: «خطوط هواپیمائی ماهان به خاطر نقشی که در موضوع سلاح‌های کشتار جمعی داشته، هدف تحریم قرار دارد».

وزیر خارجه آمریکا از همه کشورها خواست تا ایران را زیر فشار بگذارند و افزود: «ما می‌خواهیم اطمینان حاصل کنیم که همه کشورها از جمله چین بر ایران فشار وارد می‌کنند».

در همین زمینه، خبرنگار العربیه و الحدث در واشنگتن تاکید کرد شرکت‌های دست اندرکار حمل و نقل قطعات موشکی ایران، مشمول مجازات‌های آمریکا هستند.