صدور 50 قبض جریمه برای مردی که نه گواهینامه دارد نه ماشین

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک دانشجوی اهل رومانی که در بریتانیا درس می‌خواند، در حالی 50 قبض جریمه دریافت کرد که نه گواهینامه دارد و نه ماشین.

این دانشجو که «دانییل بوبسکو» نام دارد ماه مه 2019 برای ادامه تحصیل از رومانی به بریتانیا نقل مکان کرد اما مدتی بعد با تعداد قابل توجهی از قبض‌های جریمه روبرو شد که به آدرس پستی محل سکونتش ارسال می‌شد. او به دلیل پارک کردن غیرقانونی یک خودروی فولکس واگن در یکی از خیابان‌های شهر ایپسویچ در شرق بریتانیا 50 بار جریمه شد.

او در این‌باره گفت: «از دو هفته پیش صندوق پستی منزلم پر شده بود از نامه‌های دریافتی و از روی کنجکاوی نگاهی به آنها انداختم ولی آنچه دیدم شوک‌آور بود. در ابتدا گمان کردم که آدرس اشتباهی است ولی با بررسی دقیق‌تر دیدم که هم آدرس و هم شماره آپارتمان درست بود.»

نکته جالب توجه این بود که این دانشجوی اهل رومانی نه خودرویی داشت و نه هنوز گواهینامه خود را دریافت کرده بود و از این رو با تماس به پلیس موضوع را به آنها اطلاع داد، زیرا که احتمال داد داده‌های شخصی او به سرقت رفته باشد.

آقای بوبسکو در ادامه گفت: «اخطارهای متعددی دریافت کرد که در صورت عدم پرداخت این جرایم تحت پیگرد قرار خواهم گرفت و با مرور زمان لحن این اخطارها شدیدتر می‌شد. آنها می‌توانستند به داده‌های بانکی من دسترسی داشته و به نام من وام بگیرند یا پولی دریافت کنند. اگر کسی توانسته به اسم من خودرویی بخرد، هر کار دیگری نیز می‌تواند بکند.»

سخنگوی شهرداری ایپسویچ که نهاد صادرکننده این قبض‌های جریمه بود، گفت: «تحقیقات گسترده‌ای برای بررسی این پرونده خیلی پیچیده آغاز کرده‌ایم و می‌کوشیم مالک حقیقی خودرو را پیدا کنیم و بررسی کنیم چرا به نام کسی دیگری ثبت شده و این کار چگونه انجام شده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید