احتمالا از این ترفندهای واتساپی بی‌اطلاعید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

اگر در ایران زندگی می‌کنید، احتمالا باید اول دعا کنید اینترنت‌تان وصل شود، حتی اگر شده به برکت فیلترشکن، وی‌پی‌ان، پروکسی وغیرهم. اگر خودتان وصل شدید و یا اگر ایران به قطع شبکه اینترنت پایان داد، بد نیست با چند ترفند واتساپی آشنا بشوید که شاید از آنها خیلی اطلاعی نداشته باشید. این ترفندها کمک می‌کنند از محبوب‌ترین برنامه پیام‌رسان دنیا که مدت‌هاست از آن محرومید، بیشتر لذت ببرید.

صدای خود را ضبط کنید بدون اینکه مجبور باشید دکمه ضبط را نگاه دارید

پیام‌های صوتی از محبوب‌ترین امکاناتی است که واتساپ در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. معمولا برای ضبط پیام صوتی، دست خود را تا انتهای پیام روی دکمه ضبط نگاه می‌دارید. راه ساده‌تری هم وجود دارد. دکمه ضبط پیام صوتی را فشار دهید و آن را رو به بالا بکشید و تمام. حالا پیام شما در حال ضبط شدن است. پس از پایان، دکمه ارسال را بزنید.

پیام‌های مهم خود را راحت‌تر پیدا کنید

هر چند می‌توانید در هر زمانی موضوع یا واژه خاصی را در میان پیام‌هایتان جستجو کنید ولی بهتر است پیام‌های مهم را ستاره‌دار کنید. اینگونه راحت‌تر پیدا می‌شوند اگر بعدا آنها را جستجو کنید. برای اینکار دست خود را چند لحظه روی پیام نگاه دارید و از گزینه‌هایی که در اختیارتان قرار می‌گیرند، ستاره را انتخاب کنید.
تلفن‌تان را کنار بگذارید اما همچنان آنلاین باقی بمانید.

گاهی اوقات چت کردن دائم تلفن همراه برای شما کار آسانی نیست ولی لازم است آنلاین باقی بمانید و به پیام‌ها و یا گفتگوهای در حال انجام، ادامه دهید. برنامه WhatsApp Web را دانلود کنید و از روی کامپیوتر به استفاده از واتساپ ادامه دهید. اینگونه همزمان می‌توانید به دیگر کارهایتان هم برسید.

به ایموجی بسنده نکنید، GIF هم بفرستید

بسیاری از کاربران برای بیان احساسات خود یا در تکمیل پیام‌هایشان، ایموجی می‌فرستند در حالی که واتساپ ارسال GIF را هم ممکن کرده است. روی علامت GIF بزنید و از GIFهای موجود استفاده کنید. برای افزودن GIFهای جدید به WhatsApp’s FAQs بروید.

پیام‌ها را بخوانید بدون اینکه فرستنده پیام بفهمد

خیلی‌ وقت‌ها می‌خواهید پیامی را بخوانید بدون اینکه فرستنده پیام متوجه شود پیامش را خوانده‌اید. اگر چه گزینه پنهان‌سازی خوانده شدن پیام در واتساپ وجود دارد، ولی این گزینه هنوز برای همگان فعال نشده و به جای آن می‌توانید کار دیگری بکنید. اگر آیفون دارید و نوتیفیکیشن پیام را روی قفل آیفون دیدید، چند لحظه دست خود را روی پیام نگاه دارید، اینگونه می‌توانید پیام را به راحتی بخوانید بدون اینکه فرستنده متوجه خوانده شدنش بشود.

دوستان محبوب‌تان را جلوی چشم نگاه دارید

دستتان را چند لحظه روی اسم فرد یا گروه مورد علاقه‌تان نگاه دارید و از گزینه‌هایی که در اختیارتان قرار می‌گیرد، گزینه Pin را انتخاب کنید. اینگونه این چت‌ها بالای همه دیگر چت‌ها باقی مانده و همیشه جلوی چشم‌تان خواهند بود.

دوست واتساپی مورد علاقه‌تان کیست؟

شاید کنجکاو باشید که بدانید بیشتر وقت‌تان در واتساپ را با چه کسی صرف می‌کنید؟ برای فهمیدن اینکه دوست واتساپی مورد علاقه‌تان کیست، سری به بخش تنظیمات، داده‌ها و ذخیره، مصرف داده و انتخاب مخاطب بزنید.

مانع افزوده شدن به گروه‌های بی‌ربط شوید

چت گروهی با دوستان، همکاران و اعضای خانواده می‌تواند مفید و گاهی ضروری باشد ولی هیچ چیزی آزاردهنده‌تر از اضافه شدن به گروهی مملو از افراد غریبه نیست که در آن گفتگوهایی صورت گیرد که شما هیچ علاقه و ارتباطی به آنها ندارید. به بخش تنظیمات بروید و تنظیمات مربوط به اضافه شدن به گروه‌ها را تغییر دهید. حالا هر کس بخواهد شما را به گروهی اضافه کند باید لینکی برای شما ارسال کند و شما مختارید وارد این گروه بشوید یا نه. این لینک پس از 3 روز باطل می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید