ویدیو... سرقت یک میلیارد یورویی از موزه‌ای در آلمان با استفاده از تبر

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

گروهی از سارقان ناشناس با ورود به موزه‌ای در آلمان جواهراتی به ارزش تقریبی یک میلیارد یورو دزدیده و صدها میلیون دلار به موزه ضرر زدند، اما برای این سرقت بر خلاف فیلم‌های هالیوودی از ابزارهای فوق پیشرفته استفاده نکردند و تنها ابزارشان چراغ قوه بود و تبر.

در ویدئویی که دوربین‌های مدار بسته از حادثه ضبط کرده‌اند، دیده می‌شود که چند سارق با ورود به موزه «درسدن گرین ولت» آلمان که یکی از قدیمی‌ترین موزه‌های جهان است، جواهراتی به سرقت برده‌اند که ارزش‌گذاری آنها ناممکن است.

این دزدها با استفاده از تبر، یکی از پنجره‌ها را شکسته و با استفاده از چراغ قوه توانستند خود را به محفظه‌ای که جواهرات در آنجا نگهداری می‌شد رسانده و آنها را به سرقت ببرند.

رسانه‎های آلمان ارزش خسارت وارده به این موزه را صدها میلیون دلار برآورد کردند ولی روزنامه «بیلد» به نقل از آسوشیتدپرس گزارش کرد ارزش جواهرات مسروقه نزدیک به یک میلیارد یورو است.

پلیس درسدن اعلام کرد نیروهایش بلافاصله به محل حادثه اعزام شده و می‌کوشند شواهد بیشتری برای شناسایی سارقان پیدا کنند.

به گزارش روزنامه بیلد دزدها توانسته بودند موتور برق ساختمان موزه را از کار انداخته و از پنجره‌ها وارد ساختمان شوند. آنها برای این کار یک حریق ساختگی ایجاد کرده و توانسته بودند سیستم برق و در پی آن سیستم امنیتی را از کار بیاندازند.

موزه «درسدن گرین ولت» آلمان از قدیمی‌ترین موزه‌های اروپا و جهان به شمار می‌رود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید