27 پناهجو در اثر حادثه کشتی حامل در نزدیکی ساحل ایتالیا جان باختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

گارد ساحلی ایتالیا روز یکشنبه 24 نوامبر 2019 اعلام کرد که یک کشتی حامل 150 پناهجو روز شنبه در نزدیکی ساحل جزیره «لامپدوزا» در جنوب ایتالیا دچار حادثه شد و پناهجویان به دریا سقوط کردند.

گارد ساحلی ایتالیا بیشتر این پناهجویان را نجات داده اما از میان این 150 پناهجو، 20 تن مفقود گردیدند و فقط جسد هفت تن آنان از سوی گارد ساحلی ایتالیا پیدا شده است.

به گزارش یورونیوز، به نقل از گارد ساحلی ایتالیا، عملیات نجات به دلیل شرایط طوفانی دریا دشوار پیش رفته چرا که امواج تا 2 متر ارتفاع داشته‌اند و از سوی دیگر تعداد زیادی از افراد همزمان به داخل دریا سقوط کردند.

این در حالی است که هفته گذشته نیز کشتی نجات اسپانیایی «آغوش باز» (Open Arms) در دریای مدیترانه 73 پناهجو را نجات داد و کاپیتان این کشتی گفته است که مقامات ایتالیایی و کشور مالت تاکنون درخواست‌های آنها برای صدور اجازه برای پهلو گرفتن در یکی از بنادر ایتالیا را رد کرده‌اند.

در میان این 73 پناهجوی نجات یافته سه زن، دو نوزاد و 24 کودک خردسال حضور دارند که مسیر خطرناکی را برای دستیابی به اروپا در پیش گرفته‌ بودند.

به گزارش سازمان ملل متحد در سال 2019 بیش از هزار مهاجر در مسیر سفر دریایی از شمال آفریقا به اروپا در مدیترانه غرق شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید