آمریکا مسئولان ایران را به خاطر سرکوب خشونت‌‌‌‌‌بار مردم کشورشان مجازات خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا جمعه 22 نوامبر 2019 تاکید کرد کشورش مسئولان ایرانی که در سرکوب خشونت‌بار مردم کشورشان نقش داشته‌اند را مجازات خواهد کرد.

به گزارش العربیه، مایک پمپئو در حساب کاربری خود بر شبکه اجتماعی توییتر و در واکنش به تحریم‌های آمریکا علیه وزیر ارتباطات ایران نوشت: «مسئولان رژیم ایران را به خاطر سرکوب خشونت‌بار مردم کشورشان مجازات خواهیم کرد».

از سویی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای تاکید کرد که « ایالات متحده آمریکا در کنار مردم ایران در مبارزه علیه رژیم سرکوب‌گری خواهد ایستاد که دهان‌ها را بسته و معترضان را کشته یا بازداشت می‌کند».

وزارت خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که « هیچ کشوری نباید به دولت یا شرکت وابسته به رژیم ایران در اعمال سانسور و نقض حقوق بشر کمک کند».

وزارت خارجه آمریکا همچنین افزود که «ایالات متحده آمریکا همواره از آزادی دسترسی به اطلاعات، آزادی بیان، تجمع مسالمت‌آمیز و مجازات کسانی که این آزادی‌ها را نقض می‌کنند، حمایت می‌کند».

ایالات متحده روز جمعه تحریم‌هایی را علیه محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران اعمال کرد.

تحریم‌های آمریکا علیه جهرمی به خاطر نقش او در اعمال محدودیت‌های گسترده بر شبکه اینترنت در ایران است که هم‌اکنون شاهد موجی از اعتراضات گسترده مردمی در این کشور است.

از سویی پمپئو روز پنجشنبه از معترضان ایرانی خواست تا برای مجازات مسئولان رژیم ایران که در سرکوب اعتراضات اخیر دست داشتند، مستندهایی از سرکوب و نقض‌‌‌های حقوق بشر را تهیه کنند.

پمپئو در حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «واشینگتن مسئولان ایرانی متهم به دست داشتن در نقض‌ها را مجازات و تحریم‌هایی علیه آنها اعمال خواهد کرد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید