افسران امنیتی هند فیلی را که 5 نفر را کشته بود به دام انداختند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

منابع رسمی هند از به دام انداختن یک فیل خطرناک خبر دادند. این حیوان عظیم الجثه باعث کشتن پنج نفر شد. در نهایت بعد از عملیات گسترده نیروهای جنگلبانی، این فیل به دام انداخته شد.

بر اساس گزارش ای اف پی، افسران جنگلبانی با استفاده از زنبورهای عسل، رد این فیل را گرفتند که در ناحیه شمالی ایالت ٱسامه برای چند روزی پنهان شده بود.

افسر ارشد جنگلداری در این باره گفت: «اقدامات نهایی را امروز انجام دادیم. دو تیر به سمت این فیل نر، برای آرام کردن آن شلیک شد».

او افزود: «هم اکنون عملیات تغییر مکان این فیل به سوی جنگلی که از محل سکونت انسان‌ها دور است، ترتیب داده شد».

این افسر جنگلداری، از کشته شدن پنج نفر توسط این حیوان خبر داد که سه تای آنها زن بودند.

افسران منطقه مورد حمله فیل اظهار کردند: «همان میزانی که امنیت جانی انسان‌ها برای ما مهم است، آزادی این حیوان که هر چند وحشی است، برای ما مهم و جز وظایف ما است و آن را به مکانی دورتر منتقل می‌کنیم».

گزارش‌ها حاکی از آن است که طی پنج سال اخیر، حدود 2300 نفر توسط حمله فیل‌ها، جان خود را در هند از دست داده‌اند.

از سال 2011 تاکنون 700 فیل کشته شدند، این در حالی است که مشکل از فیل‌ها نیست، بلکه علت وقوع این حوادث، کوچک شدن قلمرو طبیعی سکونت این حیوانات است.

فیل‌ها در حال مهاجرت به گلپارا هستند و این پدیده موجب خطراتی برای فیل‌ها و انسان‌ها شده است. برخی از فیل‌ها یا مورد اصابت شلیک گلوله قرار می‌گیرند یا از گیاهان سمی جان می‌دهند، تعدادی دیگر هم در مسیر فنس‌ها در اثر برق گرفتگی می‌میرند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید