کشته شدن مرد ایرانی در متروی برلین؛ دو نفر او را به زیر قطار هل دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

یک مرد 30 ساله ایرانی در یک ایستگاه مترو در شهر برلین در جریان دعوایی در پی هل دادن او توسط دو شخص به سمت ریل حین ورود قطاری به ایستگاه کشته شد.

به گزارش خبرگزاری آلمانی، دویچه وله، شامگاه چهارشنبه 30 اکتبر سانحه‌ای مرگبار در ایستگاه متروی «کوت‌بوسر تور» در برلین روی داد.

سخنگوی دادستانی برلین تأیید کرده، قربانی این حادثه یک مرد 30 ساله ایرانی است که در جریان دعوایی به زیر قطار هل داده شد و در نهایت نیز به خاطر شدت جراحات و مصدومیت در محل حادثه جان سپرد. تلاش مأموران اورژانس برای احیای قلبی ریوی او بی‌نتیجه ماند.

بر اساس این گزراش آخرین نتایج تحقیقات حاکی از آن است که در ایستگاه مترو «کوت‌بوسر تور» دعوایی میان جمعی بزرگ و دو مرد دیگر در می‌گیرد. گفته می‌شود که فردی از بین جمع مزبور مرد 30 ساله را به روی ریل‌ها هل داد. او در حین افتادن با متروی خط 8 که وارد ایستگاه می‌شد، برخورد کرد.

دویچه وله با اشاره به وجود روایت‌های مختلف از این اتفاق در رسانه‌های آلمان نوشت که روزنامه تاگس‌اشپیگل، منتشره در برلین، از زبان شاهدان عینی گزارش داد که این ایرانی 30 ساله بر اثر جراحات داخلی جان سپرده است.

گفته می‌شود که او یک شخص دیگر را که سوار ویلچر بوده، همراهی می‌کرده است. فرد ویلچرسوار در حال حاضر تحت بازجویی پلیس جنایی برلین قرار دارد. هنوز مشخص نیست که رابطه او با قربانی چه بوده است.

دویچه وله می‌افزاید، این در حالی است که به نوشته روزنامه برلینر سایتونگ، شخص ویلچرسوار عمو یا دایی فرد قربانی بوده است.

در گزارش این روزنامه آمده است: «ظاهرا جمع بزرگی که پیشتر به آن اشاره شد، قصد داشتند، پول و وسایل ویلچرسوار را بدزدند و وقتی شخص قربانی وارد دعوا می‌شود تا جلوی این کار را بگیرد، دو نفر از آن جمع بزرگ او را به سمت ریل قطار هل می‌دهند.»

برلینر سایتونگ در ادامه گزارش خود می‌نویسد که ایرانی ۳۰ ساله در هنگام افتادن بین سکوی قطار و قطاری که وارد ایستگاه می‌شده گیر کرد. دیگر مسافران حاضر در ایستگاه کوشیدند که همگی واگن قطار را فشار دهند و او را بیرون بکشند. در نهایت اما مأموران امداد که سر رسیده بودند، نتوانستند جان او را نجات دهند.

پلیس برلین با شمار زیادی مأمور خود را به محل حادثه رساند، اما عاملان این واقعه از محل گریخته بودند. تحقیقات برای روشن شدن جزییات واقعه همچنان جریان دارد.

در این میان اما پلیس ویدیوهایی ضبط شده در ایستگاه مترو را بررسی کرده و متوجه شده است که بین اعضای جمعی بزرگ و فرد ویلچرسوار که قربانی او را همراهی می‌کرده، چیزهایی رد و بدل شده است. فرد ویلچرسوار پس از رد و بدل این اجناس به حرکت خود ادامه داده و چندی بعد این واقعه روی داده است.

به نوشته برلینر سایتونگ بازرسان بر این باورند که عاملان فرد قربانی را به عمد جلوی قطار هل داده‌اند. در ویدیوهای ضبط شده به وضوح می‌شود دید که عاملان این فرد را نه در حین دعوا و به طور سهوی، بلکه کاملا عمدی جلوی قطار انداخته‌اند.

همچنین گفته شده است که در این تصاویر ویدیویی به خوبی می‌توان چهره‌عاملان را شناسایی کرد. طبق اعلام پلیس هم عاملان و هم فرد قربانی پیشینه فعالیت در خرید و فروش مواد مخدر و همچنین محافل اعتیاد به الکل را داشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید