مجلس نمایندگان آمریکا مرحله جدید اقدام برای برکناری ترامپ را آغاز کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مجلس نمایندگان ایالات متحده، روز پنج‌شنبه، مرحله‌ای جدید و علنی برای بررسی اتهامات علیه پرزیدنت دونالد ترامپ را آغاز کرد، این مجلس برای نخستین بار رأی به ادامه اقدامات برکناری ترامپ را داد.

این مجلس با اکثریت 232 موافق در مقابل 196 رای مخالف، روند برکناری رئیس‌جمهوری آمریکا را رسما آغاز کرد. بر اساس این رأی‌گیری چراغ سبز برای برگزاری جلسات رسیدگی علنی با حضور شهود این پرونده روشن شد.

این رأی‌گیری مقرراتی را در این خصوص تنظیم کرد، در حالی که قانونگذاران پس از گذشت هفته‌ها از شنیدن شهود در پشت درهای بسته به مرحله جلسات علنی منتقل و در نهایت به یک رأی‌گیری احتمالی درمورد اینکه آیا توصیه به حذف ترامپ خواهند کرد یا نه خواهند رسید.

به گزارش خبرگزرای رویترز، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان، پیش از رأی گیری گفت: «امروز نمایندگان گام بعدی اقدامات خود برای برگزاری جلسات شنود علنی در برابر کمیته اطلاعاتی مجلس را بر می‌دارند تا مردم بتوانند شخصا با حقایق روبه‎رو شوند».

ترامپ در واکنش به این تحول آنچه را «بزرگترین کارزار تعقیب و گریز سیاس» در تاریخ آمریکا نامید، محکوم کرد.

به نوبه خود، استفانی گرشام، وابسته مطبوعاتی کاخ سفید درباره این مساله اظهار داشت که سازوکار برکناری «غیرقانونی» است.

او تأکید کرد: «دموکرات‌ها هر روز وقت خود را بر سر سازوکار ساختگی برکناری هدر می‌دهند، تلاش آنها به‌طور مفتضحانه‌ای دارای انگیزه سیاسی جهت حذف رئیس‌جمهوری است».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید