پیامدهای تحریم آمریکا: مالزی حساب‌های بانکی ایرانیان را بست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تعدادی از ایرانیان مقیم مالزی اعلام کردند که بانک‌های این کشور به دلیل تهدید آمریکا مبنی بر مجازات طرف‌هایی که با ایرانیان همکاری می‌کنند، اقدام به بستن حساب‌های بانکی آنها کرده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، چند ایرانی مقیم مالزی تایید کردند که بانک‌های این کشور، حساب‌های بانکی اتباع و شرکت‌های ایرانی فعال در مالزی را بستند. این اقدام بانک‌های مالزی در پی تهدید آمریکا مبنی بر مجازات بانک‌ها به جرم کار کردن با طرف‌های ایرانی انجام شده است.

سیگال ماندلکر، معاون وزارت خزانه آمریکا در امور مبارزه با تروریسم و رصد اطلاعات مالی، در ماه مارس امسال، با هشدار به کشورهای آسیایی درباره دور زدن تحریم‌های ایران گفت که ایالات متحده آمریکا اصرار دارد تا «مالزی، سنگاپور» و دیگر کشورها را از «محموله‌های نفت ایرانی منع شده و روشهایی که ایران برای دور زدن تحریم‌های اعمال شده بر آن، به کار می‌برد»، به طور کامل آگاه سازد.

او از اعمال فشار سنگین به ایران توسط ایالات متحده آمریکا خبر داده بود.

ماندلکر با اشاره به رایزنی‌های خود در سنگاپور و مالزی افزود: «مهم و ضروری است که این کشورها دیدگاه مهمی داشته باشند تا نسبت به شناسایی روش‌های مختلفی که رژیم ایران برای گول زدن جامعه بین‌المللی درباره محموله‌های نفتی، به آنها متوسل می‌شود، اقدام کنند».

گفتنی است، موج دوم تحریم‌های آمریکا علیه ایران که صادرات نفت را نیز شامل می‌شود، از 5 نوامبر 2018 اجرایی شد. برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران هشدار داد، کسانی که بخواهند مکانیزم محدودیت های علیه ایران را دور بزنند، بلافاصله تحریم خواهند شد.

او افزود: «واشنگتن قصد دارد اقداماتی را علیه کشورهایی که با ایران همکاری می کنند صورت دهد و کشورهایی را که به خرید نفت از ایران ادامه می‌دهند مجازات کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید