پنتاگون: جسد البغدادی به دریا انداخته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک منبع در وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، شامگاه دوشنبه 28 اکتبر تایید کرد که ارتش آمریکا با انداختن جسد ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش به دریا از آن خلاص شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این منبع آمریکایی همچنین توضیح داد که پس از کشته ابوبکر البغدادی در بمباران هوایی آمریکا جسد او به دریا انداخته شده است.

هنوز هیچ‌گونه جزئیاتی درباره نحوه و زمان خلاص شدن نیروهای آمریکایی از جسد البغدادی ارائه نشده است.

مارک میلی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح آمریکا اما در این‌باره گفت که آمریکایی‌ها به طور کامل و برای همیشه از جسد ابوبکر البغدادی خلاص یافتند.

ژنرال مایک میلی همچنین افزود که مقامات آمریکایی از تکه‌های جسد ابوبکر البغدادی رهبر گروه داعش خلاص شدند و در شرایط کنونی به هیچ‌ وجه قصد انتشار عکس‌هایی یا صحنه‌های تصویری از عملیات کشته شدن او را ندارند.

مایک میلی همچنین در کنفرانسی خبری در مقر پنتاگون به خبرنگاران گفت: «عملیات خلاص شدن از تکه‌های جسد البغدادی به طور کامل و ملایمی انجام شد».

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده دوشنبه پیش از این اعلام کرده بود که ویدیوهایی تصویری از حمله‌ هوایی انجام شده توسط نیروهای ویژه آمریکایی برای کشتن البغدادی را منتشر خواهد کرد.

ترامپ هنگام ترک واشینگتن به مقصد شیکاگو برای سخنرانی در کنفرانس پلیس گفت:«صحنه‌های معینی از ویدیوها را انتخاب کرده و منتشر خواهیم».

دونالد ترامپ، روز یکشنبه اعلام کرد که نیروهای ویژه ارتش این کشور ابوبکر البغدادی، رهبر داعش را در روستای بریشا در حومه استان ادلب سوریه کشتند.

رئیس‌جمهوری آمریکا گفت که نتایج آزمایش‌های دی‌ان‌ای نشان داد فردی که نیروهای آمریکا کشته‌اند، ابوبکر البغدادی است.

منفجر شدن جلیقه انفجاری البغدادی

ترامپ درباره جزئیات این عملیات گفت، زمانی که نیروهای آمریکایی البغدادی را محاصره کردند، او جلیقه انفجاری خود را منفجر کرد و با 3 کودکی که همراه او بودند در شمال غرب سوریه کشته شد.

ترامپ افزود که علاوه بر 3 کودک، دو همسر او نیز در حالی که کمربند انفجاری به خود بسته بودند، کشته شدند. 11 کودک دیگر نیز از محل عملیات خارج شده و به عهده طرف سومی سپرده شدند.

رئیس جمهوری آمریکا همچنین گفت، تعدادی از پیکارجویانی که در محل عملیات بودند نیز خود را تسلیم نیروهای آمریکایی کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید