رویترز: یک گروه تندرو جسد البغدادی و معاونش را در اختیار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

فرمانده یک گروه تندرو به خبرگزاری رویترز گفت که این گروه جسد ابوبکر البغدادی، رهبر داعش را به همراه اجساد 3 مرد و 3 زن دیگر به دست آورده است.

این فرمانده که نام او گزارش نشده، گفت که جسدی که گمان می‌رود متعلق به البغدادی باشد، به همراه جسد جانشین البغدادی از محل حادثه بیرون کشیده شدند.

پیش از آن تلویزیون رسمی عراق ویدئویی منتشر و اعلام کرد که متعلق به حمله نیروهای آمریکایی به محل اختفای البغدادی در سوریه است.

این تصاویر که در ساعات اولیه صبح ضبط شده‌اند، وجود یک حفره عمیق ناشی از حمله هوایی را نشان می‌دهد. در مناطق پیرامونی ای حفره لباس‌های پاره پاره و خون‌آلود نیز دیده می‌شوند.

پنتاگون کشته شدن کودکان در عملیات کشتن البغدادی را رد کرد. شبکه فاکس‌نیوز نیز گزارش کرد که آمریکا در حال انجام بررسی بر روی نمونه‌های اخذ شده از جسدی است که گمان می‌رود متعلق به ابوبکر البغدادی باشد. سی‌ان‌ان نیز در گزارش مشابهی از یک مقام عالی‌رتبه پنتاگون نقل کرد سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به وزارت دفاع این کشور در پیدا کردن محل اختفای رهبر داعش کمک کرد و پنتاگون «منتظر نتایج بررسی دی‌ان‌ای برای مطمئن شدن از مرگ بغدادی است.»

یک مقام امنیتی عراق گفت که بغداد در جریان این عملیات بود و اعترافات نزدیکان البغدادی که در عراق دستگیر شده‌اند، محل اختفای رهبر داعش را فاش کرد.

این مقام عراقی ادعا کرد که بغداد مختصات دقیق محل حضور البغدادی را در اختیار واشنگتن قرار داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید