برای محافظت از میادین نفتی: آمریکا ده‌ها تانک و صدها سرباز به سوریه می‌فرستد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در چرخشی ناگهانی مسئولان بلندپایه پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، اعلام کردند این کشور صدها سرباز و ده‌ها تانک از نوع آبرامز به سوریه می‌فرستد تا از میادین نفتی این کشور محافظت کرده و آنها را از دسترس «داعش، اسد، ایران و روسیه» دو نگاه دارند.

براساس اطلاعات اختصاصی که به دست مجله نیوزویک آمریکا رسیده، ارتش این کشور پس از خروج از شمال سوریه، برنامه ارسال نیروی نظامی و تانک‌های جنگی برای محافظت از میادین نفت شرق سوریه را طرح‌ریزی کرد.

یک مقام بلندپایه پنتاگون به نیوزویک گفته که آمریکا قصد دارد نیمی از یک گردان جنگی شامل صدها سرباز یکی از لشکرهای ارتش آمریکا را به همراه 30 دستگاه تانک آبرامز را در شرق سوریه و جایی که چاه‌های سودآور نفتی تحت کنترل نیروهای کُرد هستند، مستقر کند. این نیروهای کُرد در ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش به رهبری آمریکا نیز حضور داشتند.

این مقام پنتاگون افزود که نیروهای کُرد تحت حمایت پنتاگون، نیروهای سوریه دموکراتیک نامیده شده و تحت کنترل گردان‌های مدافع خلق هستند و در روند تامین امنیت چاه‌های نفت نیز به همکاری خود با آمریکا ادامه خواهند داد.

او گفت که استقرار تانک‌ها و صدها سرباز یک هدف مشترک دارد و آن دور نگاه داشتن داعش، رژیم سوریه، ایران و گروه‌های شبه‎نظامی وابسته به آن از چاه‌های نفت شرق سوریه است.

در روزهای گذشته سناتور لیندسی گراهام، سناتور سرشناس و جمهوری‌خواه آمریکا فاش کرد که فرماندهان نظامی کشورش در حال برنامه‌ریزی طرحی هستند که هدف از آن ممانعت از ظهور مجدد داعش در سوریه و همچنین جلوگیری از افتادن چاه‌های نفت سوریه به دست ایران و هر سازمان افراطی دیگر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید