وزیر دفاع آمریکا: ترکیه در شمال سوریه مرتکب جنایت شد و تحت پیگرد قرار می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا، روز سه‌شنبه 22 اکتبر 2019 در گفت‌وگو با سی‌ان‌ان گفت که ادعاها درباره ارتکاب جنایت توسط نیروهای وابسته به ترکیه در شمال سوریه می‌تواند درست باشد و باید ترکیه را تحت پیگرد قرار داد.

اسپر در پاسخ به سوالی درباره جنایت مرتکب شده در شمال سوریه گفت: «گزارش‌های متعددی در این‌باره دیدم، وحشتناک بود. اگر واقعا درست باشد و این چیزی است که من احتمال می‌دهم، باید آنها را دنبال کرد و عاملان را مجازات کرد. در چنین حالتی می‌توان دولت ترکیه را نیز تحت پیگرد قرار داد، زیرا که می‌توانیم رخ دادن چنین اتفاقات ناگواری را بپذیریم.»

شبکه سی‌ان‌ان گزارش کرد مقامات مختلف دولت آمریکا تاکید کرده‌اند گروه‌های وابسته به ترکیه تعدادی از پیکارجویان افراطی را در میان اعضای خود دارند.

جیمز جفری، فرستاده ویژه آمریکا در امور سوریه نیز تاکید کرد که گروه‌های مسلح سوری که به دستور آنکارا فعالیت می‌کنند علیه اقلیت کُرد در حملات اخیر به شمال شرق سوریه جنایت مرتکب شده‌اند. او در جلسه استماع کنگره درباره تجاوز ترکیه به سوریه گفت: «در حال حاضر روی دادن حداقل یک جنایت جنگی را می‌توان تایید کرد.»

جفری گفت که ویدئوها و تصاویری به دست آمده که جنایات جنگی احتمالی دیگری را نشان می‌دهد. این جنایات جنگی از سوی نیروهای نظامی ترکیه، گروه‌های افراطی وابسته به ترکیه انجام شده و دولت آمریکا در حال پیگیری این موضوع است.

در روزهای گذشته ویدئوهایی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که نشان می‌دهد پیکارجویان سوری وابسته به سوریه، نیروهای کُرد در شمال سوریه و به ویژه در راس العین را تهدید می‌کنند که اقدام به بریدن سرهای آنان خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید