ناروهیتو، امپراتور ژاپن رسما تاج‌گذاری و بر عرش نشست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

امپراتور ناروهیتو، یکصد و بیست و ششمین امپراتور ژاپن، روز سه‌شنبه 22 اکتبر 2019 در مراسم باشکوهی در توکیو، پایتخت ژاپن و با حضور مقاماتی از 180 کشور جهان، رسما بر عرش امپراتوری ژاپن نشست.

در مراسم تاج‌گذاری یکصد و بیست و ششمین امپراتور ژاپن که در کاخ صنوبر توکیو برگزار شد، امپراتور ناروهیتو و همسرش ماساکو با لباس سنتی این کشور حضور یافته و ناروهیتو در سخنانی کوتاه گفت: «پس از آنکه براساس قوانین خانواده سلطنتی، عرش امپراتوری را به ارث بردم، تاج‌گذاری خود را به کشور و جهان اعلام می‌کنم.»

ناورهیتو، پسر امپراتور سابق ژاپن است که در آوریل 2019 از مقام خود کناره‌گیری کرد. امپراتور آکی‌هیتو، امپراتور 85 ساله ژاپن روز سه‌شنبه 30 آوریل 2019 پس از 31 سال از مقام خود کناره‌گیری کرد و پسر59 ساله‌اش ناروهیتو امپراتور جدید ژاپن شد.

دو قرن پس از آخرین مورد استعفای امپراتوران ژاپن، امپراتور آکی‌هیتو از سمت خود کناره رفت تا با پایان دوران امپراتوری‌اش که از آن با نام دوره‌ هیسه‌ای به معنای دوره صلح سراسری یاد می‌شود، دوره ریوا یا دوره تناسب زیبا آغاز شده و ناروهیتو از مقام ولی‌عهدی به مقام امپراتوری ژاپن برسد.

امپراتور جدید ژاپن همچنین با تاکید بر التزامش به انجام وظیفه به عنوان نماد ملت و نماد وحدت ملت ژاپن، گفت: «من در اینجا وعده می‌دهم که دائما برای خوشبختی ملت ژاپن و صلح جهانی دعا کنم.»

براساس برآوردها برگزاری این مراسم 16.3 میلیارد ین ژاپن، معادل 150 میلیون دلار هزینه داشته که از جیب مالیات‌دهندگان ژاپنی تامین شد. این هزینه 30 درصد بیش از هزینه بر عرش نشستن امپراتور آکیهیتو در سال 1990 است.

امپراتور آکی‌هیتو در 23 دسامبر 1933 در توکیو به دنیا آمد و یکصد و بیست و پنجمین امپراتور از دودمان یاماتو به شمار می‌رفت. او در هفت ژانویه 1989 پس از امپراتور هیروهیتو به این مقام رسید. امپراتور ناروهیتو که پیش از این عنوان ولی‌عهد را در اختیار داشت، در 23 فوریه 1960 در توکیو به دنیا آمد و حالا تبدیل به یکصد و بیست و ششمین امپراتور دودمان یاماتو شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید