وزیر دفاع آمریکا: در ایجاد منطقه امن در سوریه مشارکت نخواهیم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا شامگاه جمعه 18 اکتبر ضمن اعلام این‌که نیروهای آمریکایی در ایجاد منطقه امن در شمال سوریه مشارکت نخواهند کرد گفت، ایالات متحده به عقب‌نشینی برنامه‌ریزی شده‌ خود از شمال سوریه ادامه می‌دهد.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در گفت‌وگو با خبرنگاران گفت: «نیروهای زمینی آمریکا در برقراری منطقه امن مشارکت نخواهند کرد، اما به ارتباط با ترکیه و نیروهای سوریه دمکراتیک ادامه خواهیم داد».

از سویی، یک مقام بلند‌پایه در وزارت دفاع آمریکا پنتاگون، توضیح داد که ایالات متحده به کنترل منطقه امن از راه هوایی ادامه می‌دهد تا از امنیت زندان‌هایی که بازداشت شدگانی از گروه‌ تندرو (داعش) را در خود جای داده است، مطمئن شود.

از سویی رجب طیب اردوغان رئيس جمهوری ترکیه جمعه تاکید کرد که اگر توافق با واشینگتن اجرایی نشود عملیات نظامی در سوریه ادامه خواهد یافت.

اردوغان همچنین گفت که منطقه امن در سوریه تقریبا به طول 440 کیلومتر امتداد می‌یابد که از شرق به مرزهای عراق می‌رسد و افزود که او با آمریکا توافق کرده است که منطقه امن به عمق 32 کیلومتر پهنا داشته باشد.

از سویی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد که همتای ترکیه‌ایش اردوغان در تماسی تلفنی با او گفته مصمم است تا توافق آتش‌بس در سوریه را اجرایی کند.

دونالد ترامپ در شبکه اجتماعی توئیتر نوشت: «تازه با رئیس جمهور اردوغان گفت‌وگو کردم، او واقعا برای برقراری آتش‌بس تلاش می‌کند.کُردها نیز چنین چیزی را می‌خواهند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید