ولادیمیر پوتین برای بررسی زمینه‌های همکاری مشترک به امارات می‌رود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه سه‌شنبه 15 اکتبر در چارچوب سفری رسمی و برای بررسی زمینه‌های همکاری مشترک به امارات متحده عربی خواهد رفت.

به گزارش خبرگزاری رسمی امارات (وام)، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه در امارات متحده عربی با شیخ محمد بن زاید ولی‌عهد ابوظبی دیدار و چشم‌انداز همکاری‌های مشترک میان دو کشور و راهکارهای توسعه و تقویت آن در زمینه‌های مختلف را بررسی می‌کند.

دو طرف روسی و اماراتی همچنین در این دیدار اغلب تحولات منطقه‌ای، بین‌المللی و مسائل و پرونده‌های دارای اهتمام مشترک را در چارچوب شراکت استراتژیک میان دو کشور که در ژوئن سال 2018 امضا شده است، بررسی می‌کنند.

ولادیمیر پوتین دوشنبه در چارچوب سفری رسمی به پادشاهی عربی سعودی در ریاض پایتخت این کشور با خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود و شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد دیدار کرد.

فعالیت‌های شراکت در زمینه انرژی میان سعودی و روسیه همچنین امضای منشور همکاری و تبادل توافقنامه‌های میان دولت‌های پادشاهی عربی سعودی و جمهوری فدراتیو روسیه در حضور خادم حرمین شریفین و رئیس جمهوری روسیه و همچنین شاهزاده محمد بن سلمان برگزار شد.

ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی سفر ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه به سعودی را فرصت بزرگی برای توسعه روابط دوستی میان دو کشور توصیف کرد.

ولادیمیر پوتین نیز بر نقش محوری سعودی تاکید کرده و گفت که سعودی نقش تاثیرگذاری را در منطقه و نقش محوری را در چارچوب گروه 20 بازی می کند.

رئیس جمهوری روسیه همچنین بر اهمیت هماهنگی‌های میان روسیه و سعودی جهت تامین ثبات در خاورمیانه تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید