پنتاگون: نیروهای آمریکایی در «عین العرب» هدف حمله توپخانه‌ای ترکیه قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» شنبه 12 اکتبر 2019 از هدف قرار گرفتن نیروهای آمریکایی در حومه عین العرب «کوبانی» توسط آتش توپخانه‌ای ترکیه خبر داد.

به گزارش العربیه، پنتاگون ضمن اعلام این‌که نیروهای آمریکایی در پی آتش توپخانه‌ای ترکیه از منطقه عین العرب عقب‌نشینی نکرده‌اند، تاکید کرد که حملات ترکیه تلفاتی میان سربازان آمریکایی در پی نداشته است.

پنتاگون افزود که واشینگتن همچنان با عملیات نظامی ترکیه در سوریه مخالف است و از ترکیه خواست تا از اقداماتی که ممکن است واکنش دفاعی فوری در پی داشته باشد خودداری کند.

آتش توپخانه‌ای ترکیه شامگاه جمعه پایگاه ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش در عین العرب را هدف قرار داد و اخباری درباره زخمی شدن تعدادی از سربازان آمریکایی و فرانسوی گزارش‌ شد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا دو روز پیش از آغاز یورش نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه به رجب طیب اردوغان همتای ترکیه‌ایش هشدار داده بود که هر گونه آسیبی به سربازان آمریکایی عواقب وخیمی را به دنبال خواهد داشت.

از سوی دیگر وزارت خزانه‌داری آمریکا گفت که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا فرمانی را امضا کرده که به این وزارتخانه اختیارات اعمال تحریم‌هایی علیه ترکیه را می‌دهد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا همچنین گفت که واشینگتن اگر مجبور شود می‌تواند اقتصاد ترکیه را به طور کامل فلج کند.

این در حالی است که رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه گفته است، او تحت تاثیر هیچ‌گونه اظهاراتی در این‌باره، عملیات نظامی ترکیه علیه مسلحان کُرد را متوقف نخواهد کرد.

ترکیه حمله هوایی و زمینی‌اش به شمال سوریه را چند روز پس از آن آغاز کرد که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از منطقه نزدیک به مزرهای مجاور نیروهای کُرد هم‌پیمان ایالات متحده را اعلام کرد، اقدامی از سوی واشینگتن که راه را به روی یورش نظامی ترکیه به شمال سوریه هموار کرد. این حمله ترکیه به شمال سوریه تاکنون موجی از محکومیت‌های بین‌المللی و عربی را به همراه داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید