ترامپ: 3 گزینه برای تعامل با ترکیه وجود دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا پنج‌شنبه 10 اکتبر اعلام کرد کشورش 3 گزینه برای مقابله با یورش نظامی ترکیه به شمال شرق سوریه در دست دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ پنج‌شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت: «خلافت داعش را صد در صد شکست دادیم و دیگر هیچ‌ نیرویی در مناطق مورد حمله نظامی ترکیه در سوریه نداریم. کارمان را به نحو احسن انجام دادیم! ترکیه الآن به کُردها حمله‌ور شده است، کسانی که از 200 سال پیش تاکنون با یکدیگر می‌جنگند.»

ترامپ در ادامه افزود: «از میان سه گزینه یکی را انتخاب می‌کنیم، یا باید هزاران نیرو اعزام کرده، پیروزی نظامی را کسب کنیم یا اینکه با دست زدن به ضربات سنگین مالی، تحریم‌هایی را علیه ترکیه اعمال کنیم و یا میان ترکیه و کُردها میانجی‌گری کنیم!».

این دومین موضع‌گیری دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا طی 24 ساعت گذشته است در روز پنج‌شنبه است او پیش‌‌تر تهدید کرد چنانچه ترکیه به «اصول بازی» در سوریه احترام نگذارد، تحریم‌های اقتصادی بیشتری را بر این کشور اعمال خواهد کرد.

ترامپ در «توئیتی» بیان کرد که «ترکیه از مدتی پیش برای حمله به کُردها طرح‌ریزی می‌کرد. اما آنها از مدت‌ها است که با یکدیگر می‌جنگند».

ترامپ در ادامه گفت: «سربازان یا نظامیانی در امکان نزدیک به منطقه عملیاتی نداریم. تلاش می‌کنم تا به جنگ‌های بی‌‌وقفه پایان دهم».

او همچنین تاکید کرد که تلاش خواهد کرد تا به این منظور گفت‌وگوهایی را با دو طرف انجام دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم