کشف آخرین ماموت‌ها در جزیره ورانگل اقیانوس شمالی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در جزیره ورانگل اقیانوس شمالی باقیمانده اجساد ماموت‌هایی کشف شد که توانسته بودند چندین قرن بیشتر از همسانان خود دوام بیاورند.

بر اساس گزارش سی‌نت، مطالعات اخیر نشان می‌دهد که آخرین ماموت‌های پشمالو در جزیزه ورانگل در اقیانوس شمالی، چندین قرن بیشتر از همسانان خود در مکانی که قلمروشان نبود دوام آورده بودند. طبق تحقیقی که توسط دانشمندان روسیه، فنلاند و آلمان انجام شد، این ماموت‌ها در مکانی جدای از دیگر ماموت‌ها زندگی می‌کردند و به دلیل گرم شدن کره زمین و بالا آمدن آب دریا، در 15 هزار سال قبل، مکان خود را به نیم کره شمالی تغییر دادند.

دانشمندان از روی دندان‌های این ماموت‌ها، اظهار می‌کنند که این جانوران بین چهار تا چهل هزار سال قبل در شمال سیبری، آلاسکا و جزیره ورانگل زندگی می‌کرده‌اند.

طی تحقیقات، دانشمندان دریافتند تا 10 هزار سال پیش این موجودات مشکلی در ادامه حیات نداشتد تا اینکه شرایط حیاتی آنها دچار تغییر شد و منقرض شدند.

ماموت‌های پشم‌آلو در اراضی اوکراین و روسیه حدود 15 هزار سال پیش و ماموت‌های سائوپائولو واقع در آلاسکا حدود شش هزار سال پیش منقرض شدند. همچنین، ماموت‌های جزیره ورانگل تا چهار هزار سال پیش در چرخه حیات بوده‌اند.

دانشمندان گمانه‌زنی می‌کنند؛ در نتیجه گرم شدن زمین در فصل تابستان و بارش برف فراوان در فصل زمستان که مانع یافتن غذا برای ماموت‌ها شده بود، انقراض آنها شکل گرفت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم