10 نکته برای آرایش در آب و هوای سرد

در فصل سرما چگونه آرایش کنیم؟

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

آرایش روزمره گاهی ممکن است تکراری و کسل کننده شود، به همین دلیل لازم است آرایش را بر اساس فصل و زمان به‌روز کنیم. آرایش زمستانی یکی از سبک‌های آرایش است که روش‌های خاص خود را دارد و در هر فصلی ترندها و ترفندهای جدیدی برای این نوع آرایش ارائه می‌شود. رنگ آرایش برای فصل گرم و فصل سرد متفاوت است و اگر رعایت نشود، موجب مصنوعی‌ نشان دادن چهره فرد نیز می‌شود. در اینجا چند نکته برای آرایش در فصول سرد را ذکر می‌کنیم.

1- صورت‌تان را برنزه نکنید

در آرایش زمستانی اصولا هیچ تاکیدی بر برنزه کردن و تیره کردن پوست بدن و صورت نیست. برنزه کردن کاریست که در تابستان انجام می‌شود. اما در آرایش زمستانی بیشتر تاکید بر همرنگی بین رنگ سایه چشم و رژ لب است.

2- از رژلب‌های رنگ تیره استفاده کنید

برای داشتن صورتی گرم در فصل سرد بهتر است از رژلب‌های تیره مثل بادمجانی یا بنفش تیره، آجری وزرشکی تیره و مات استفاده کرد لازم نیست آرایش غلیظ داشته باشید بهتر است فقط از خط چشم و ریمل ساده استفاده کنید و در مقابل نباید از رژلب قرمز یا صورتی و نارنجی روشن در آرایش زمستانی استفاده کرد چون صورت شما را سرد نشان می‌دهد.

3- رژلب مات استفاده نکنید

در فصل زمستان، لب‌ها اغلب خشک و پوسته می‌شوند و رژ لب مات فقط این روند را تشدید می‌کند. بنابراین در زمستان بهتر است که محصولاتی با بافت روغنی که سبب تغذیه و محافظت از لب‌ها می‌شوند، استفاده شود. در صورتی که شما هنوز بخواهید گاهی اوقات از رژ لب مات استفاده کنید، قبل از استفاده از آن، لب‌ها را با کرم چرب و مرطوب کنید.

4- از خط چشم سیاه استفاده کنید

آرایش پاییز و زمستان با خط چشم سیاه هماهنگ است. چه بخواهید خط‌های نازک و مشخص بکشید و چه بخواهید آرایشی محو داشته باشید، خط چشم سیاه بهترین انتخاب فصل سرد است چرا که با پوست پریده رنگ و سرد و با رنگ‌های تیره‌ی لباس‌های زمستانی خوب ست می‌شود. اگر به دنبال یک جایگزین رنگی هستید سراغ طلایی و قرمز بروید.

5- در زمستان نیز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

بسیاری از خانم‌ها در زمستان دیگر از کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند، اما واقعیت این است که در زمستان نیز خورشید به پوست آسیب می‌زند و باعث پیری زودرس آن می‌شود. بنابراین در محیط‌های شهری توصیه می شود از یک کرم با حداقل SPF 15-20 استفاده کنید.

6- از ریمل ضد آب استفاده کنید

در زمستان به دلیل برف و باران استفاده از آرایش ضد آب ضروری است، برای اینکه ریمل تان پخش نشود و ریمل مژه‌ها باعث چسبیدن مژه‌ها به همدیگر نشود.

7- در این فصل از رنگ موهای سرد استفاده نکنید

در فصل زمستان رنگ‌های گرم برای موهای شما بسیار زیبا تر و مناسب تر هستند. سعی کنید رنگ رژ لبتان را با رنگ غالب و زمینه موهای‌تان هماهنگ کنید تا آرایشی زیبا داشته باشید.

8- بیش از حد از براق کننده‌ها استفاده نکنید

در سرما بیش از حد از اکلیل یا براق کننده‌ها استفاده نکنید، اگر دوست دارید آرایشی براق داشته باشید، اندکی سایه چشم براق می‌تواند بهترین آرایش زمستانی برای شما باشد.

9- ابروها

برای پر کردن ابروها در زمستان، از مداد ابرو استفاده نکنید، از ضربات آهسته و پشت سر هم بر روی ابروها استفاده کرده و از خط های صاف اجتناب کنید. سپس ابروهای خود به سمت بالا و بیرون شانه کنید.

10- از لاک ناخن‌های خاکستری، آلبالویی و مشکی استفاده کنید

رنگ لاکی که زمستان باید داشته باشید می‌تواند از خانواده رنگ‌های خاکستری، کرم (رنگ پوست)، آلبالویی، آبی تیره، مشکی یا حتی لاک‌ اکلیلی طلایی و نقره‌ای باشد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید