اینستاگرام گزینه Following را حذف می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شبکه اجتماعی اینستاگرام به تازگی اعلام کرد که به زودی گزینه Following از حساب همه کاربران حذف می‌شود.

این گزینه که فعالیت دوستان را برای هر کاربر آشکار می‌کرد و این امکان را می‌داد که از لایک‌ها یا کامنت‌هایی که توسط آنها انجام شده آگاه شد، به زودی از اینستاگرام حذف می‌شود. بدین ترتیب، با حذف این گزینه، دیگر نمی‌توان به فعالیت دوستان دسترسی داشت.

این شبکه اجتماعی مجازی، اعلام کرد که حذف گزینه Following از امروز آغاز شده و پس از اعمال تغییرات جدید، کاربر با ضربه زدن روی آیکون قلب در حساب خود، تنها فعالیت‌های خودش را می‌تواند مشاهده کند.

ویشال شاه، مدیر ارشد محصول در اینستاگرام، اعلام کرد که این گزینه، برای ساده‌تر کردن اپلیکیشن و همچنین قابلیتی که بیشتر کاربران از وجود آن بی‌خبر بودند حذف می‌شود.

او افزود: «بیشتر کاربران نمی‌دانستند که فعالیت‌های‌شان در گزینه Following نمایش داده می‌شود. بنابراین این ویژگی آنطور که طراحی شده بود عمل نمی‌کرد. علاوه بر این کاربران وقتی می‌فهمیدند فعالیت‌های‌شان برای بقیه نشان داده می‌شود غافلگیر می‌شدند».

اینستاگرام این بخش را برای پیدا کردن اکانت‌های جدید طراحی کرده بود اما بیشتر کاربران این شبکه اجتماعی از آن برای کنجکاوی درباره سلایق و علایق دوستانشان استفاده می‌کردند.

از سوی دیگر، اکثر کاربران از وجود این قسمت بی‌خبر بودند و نمی‌دانستند فعالیت‌های خصوصی‌شان در این قسمت در معرض نمایش قرار می‌گیرد.

اینستاگرام در ماه اوت امسال، این گزینه را برای برخی از کاربران حذف کرد که باعث اعتراض آنها شد. اگرچه اینستاگرام اعلام کرد که گزینه فالو از امروز حذف می‌شود، اما برای بعضی از کاربران ممکن است حذف آن تا یک هفته هم به طول بیانجامد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید