اداره خودگران کُردها: هرگونه حمله ترکیه به شمال سوریه باعث بازگشت داعش می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره خودگردان کُردها در شمال و شرق سوریه دوشنبه 7 اکتبر در بیانیه‌ای اعلام کرد که هرگونه حمله ترکیه به شمال سوریه منجر به ایجاد هرج‌ومرج و بازگشت داعش خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری‌ها، اداره خودگردان کُردها در شمال و شرق سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تهدیدهای ترکیه مانعی بر سر تحقق ثبات و صلح در سوریه است.

اداره خودگردان کُردها در شمال و شرق سوریه همچنین در این بیانیه از رژیم بشار اسد و روسیه خواست تا برای اتخاذ موضعی واضح در قبال تهدیدهای ترکیه اقدام کنند.

ترکیه پیش‌تر اعلام کرده بود که به زودی عملیات نظامی قریب الوقوعی را در شمال سوریه آغاز خواهد کرد.

ترکیه گفت این عملیات نظامی را پس از عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از بعض از نقاط کنترل نزدیک به مرزهای سوریه و ترکیه آغاز خواهد کرد.

این در حالی است که نیروهای سوریه دمکراتیک این اقدام آمریکا را محکوم کرده و از یورش قریب الوقوع نیروهای ترکیه در شمال سوریه هشدار داد.

پنتاگون دوشنبه پیش از این اعلام کرده بود که ایالات متحده به هر صورت عملیات نظامی قریب الوقوع ترکیه در شمال سوریه را تایید نمی‌کند، تا بدین وسیله واشینگتن خود را از عملیاتی که تهدید کننده جنگجویان کُرد سوری مورد حمایت آمریکا است دور سازد.

جاناتان هوفمان سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون در بیانیه‌ای اعلام کرد: «وزارت دفاع به ترکیه توضیح داده، همان‌طوری که رئیس جمهور ترامپ نیز گفته، ما هر عملیات ترکیه در شمال سوریه را تایید نمی‌کنیم. نیروهای مسلح آمریکا از هیچ‌گونه عملیاتی از این نوع حمایت نکرده و یا در آن مشارکت نخواهند داشت».

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا گفت که مارک اسپر وزیر دفاع و ژنرال مارک مایلی رئیس هیأت ستاد مشترک آمریکا به همتایان ترکیه‌ای خود اطلاع داده‌اند که تحرک یک‌جانبه آنکارا را با خطر مواجه خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size