ویدیو... 40 میلیارد دلار و 13 تن طلا در خانه یک مقام چینی پیدا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پلیس چین به منزل یک عضو حزب کمونیست حاکم در این کشور که در نهاد مبارزه با مفاسد اقتصادی فعالیت می‌کند، حمله کرده و معادل 40 میلیارد دلار پول نقد و 13 تن طلا به ارزش 600 میلیون دلار در آنجا پیدا کرد.

آقای ژانگ کوی 58 سال سن دارد و ساکن شهر هایکو در استان هانیان در جنوب چین است. او در دفتر محلی حزب کمونیست مسئولیت مبارزه با مفاسد را برعهده دارد. در پی انتشار اخباری درباره رشوه‌خواری او، نیروهای امنیتی برای مدتی طولانی منزلش را تحت مراقبت قرار داده بودند و پس از هجوم به خانه‌اش با چیزی روبرو شدند که رسانه‌های چین آن را «نسخه کوچک بانک مرکزی» توصیف کردند.

پلیس در خانه این مرد چینی 13 تن شمش طلا پیدا کرد که ارزش آن حدود 600 میلیون دلار برآورد شد. علاوه بر آن مجموعه عظیمی از اسکناس‌ها، شامل بسته‌های یوان چین، یورو اروپا، دلار آمریکا و ین ژاپن پیدا شد که مجموعا 40 میلیارد دلار پول نقد را تشکیل می‌دهد. اسناد تعداد زیادی ممتلکات دیگر نیز پیدا شد که به نام آقای ژانگ ثبت شده بود.

ژانگ کوی بلافاصله از سوی نیروهای امنیتی دستگیر شد. او متهم است که رشوه‌های میلیونی دریافت کرده و اینگونه توانسته نام خود را در فهرست ثروتمندترین افراد چین و جهان قرار دهد. مقامات قضایی چین علاوه بر اینکه آقای ژانگ را از تمامی مناصب و پست‌هایش اخراج کرده و همه القاب او را پس گرفته، اعلام کردند در صورتی که او نتواند توضیحات قانع‌کننده برای این ثروت غیرقابل باور و منابع آن ارائه دهد، به اعدام محکوم خواهد شد.

اسنادی در خانه این مقام چینی پیدا شده که نشان می‌دهد او در حالی که مسئول مبارزه با مفاسد اقتصادی بوده، میلیون‌ها دلار رشوه دریافت کرده است. ژانگ کوی علاوه بر این مسئولیت، دبیر حزب کمونیست چین در شهر 9 میلیون نفری هایکو بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید