فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • چگونه غذایی که می‌خورید روی بوی بدن شما تاثیر می‌گذارد؟

  منبع: دبی.العربیه نت فارسی

  بهداشت یکی از عوامل مهم برای خوشبو نگه داشتن بوی بدن ماست اما آیا تاکنون هیچ فکر کرده‌اید که آنچه را که می‌خورید روی بوی بدن شما تاثیر می‌گذارد؟ واقعیت این است که آنچه از بدن ما خارج می‌شود حاصل همان چیزی است که وارد بدن خود می‌کنیم. هر انسانی بدنش بوی خاص خود را دارد اما این بو بعضی اوقات می‌تواند ناخوشایند باشد.

  بوی بد بدن همیشه یک مشکل بهداشتی نیست. گاهی اوقات بوی بد بدن از مصرف مواد غذایی ما ناشی می‌شود. مواد غذایی وجود دارند که بوی بدن را افزایش می‌دهند، در اینجا چند مواد غذایی که در بوی بدن تاثیر فراوان دارند را ذکر می‌کنیم.

  سیر

  مصرف پی‌درپی سیر به بوی بد بدن منجر می‌شود. سیر دارای موادس که از هنگام عرق کردن آزاد می‌شود. سیر توسط خون و ریه‌ها جذب می‌شود و سپس موجب بوی بد پوست می‌شود.

  الکل

  نوشیدن زیاد الکل و به طور دوامدار، باعث ایجاد بو در بون می‌شود، حتی پس از دوش گرفتن و پاکسازی عرق نیز این بو همچنان باقی می‌ماند.

  ماهی

  مصرف فراوان ماهی می‌تواند موجب بوی بد بدن شود. البته این شرایط برای همه رخ نمی‌دهد و افرادی را تحت تاثیر قرار می‌دهد که از یک بیماری متابولیک ارثی به نام Trimethylaminuria رنج می‌برند. این مشکل موجب تاخیر در تجزیه ماهی می‌شود و از این رو خلاص شدن از شر سموم دشوارتر می‌شود.

  پیاز

  پیاز یکی از مواد غذایی پر مصرف است اما موجب بوی بد پوست ‌می‌شود، به ویژه اگر به صورت خام مصرف شود.

  رفع بوی بدن با روش‌های طبیعی

  نوشیدن مقادیر زیادی آب

  مصرف 500 میلی‌گرم جوانه گندم در کاهش بوی بدن مۆثر است کلروفیل موجود در جوانه از بوی بد بدن پیشگیری می‌کند.

  مصرف سبزیجات خام مانند هویج، خیار، گوجه‌فرنگی، کلم، تربچه، کاهو و ... این سبزیجات به علت این که مقادیر جزئی ترکیبات آمینی دارند، در رفع بوی بد بدن موثرند.

  نوشیدن آب هویج به همراه تخم بادیان رومی که به صورت ادویه استفاده می‌شود و یا برگ نعناع برای غلبه بر بوی بد بدن موثر است.

  مصرف میوه‌های کم کولین همچون سیب، توت‌فرنگی، گلابی، پرتقال، انگور، آناناس، موز، زغال‌اخته و هندوانه

  نوشیدن یک لیوان آب تربچه قرمز به صورت روزانه

  نوشیدن یک فنجان آب گوجه‌فرنگی در صبح که غنی از آنتی‌اکسیدان است، تولید عرق را در بدن تنظیم و از تعریق اضافی بدن خودداری می‌کند.

  نوشیدن مخلوط انگور، نمک دریایی و آب لیمو نیز بسیار مناسب است، قبل از رفتن به حمام می‌توانید بدن خود را به آرامی با این مخلوط ماساژ دهید.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران