.
.
.

محمد بن سلمان: تهدیدهای ایران نه تنها علیه سعودی بلکه ضد منطقه و جهان است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شاهزاده محمد بن سلمان بن عبدالعزیز ولی‌عهد سعودی دوشنبه 16 سپتامبر 2019 در گفت‌وگویی تلفنی با مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده گفت: «تهدیدهای ایران نه تنها علیه سعودی بلکه علیه منطقه و جهان است».

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس)، شاهزاده محمد بن سلمان ولی‌عهد، نائب رئیس شورای وزیران و وزیر دفاع سعودی شامگاه دوشنبه تماسی تلفنی از مارک اسپر وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا دریافت کرد.

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا در این مکالمه ضمن تاکید بر حمایت کشورش از موضع سعودی در قبال حملات اخیر که دو کارگاه نفتی آرامکو در مناطق بقیق و خریص را هدف قرار داد، گفت که ایالات متحده آمریکا تمامی گزینه‌ها برای مقابله با حملات به پادشاهی سعودی را بررسی می‌کند.

وزیر دفاع امریکا همچنین نقش پادشاهی عربی سعودی در حمایت از تلاش‌های بین‌المللی برای مقابله با خطر ایران که كشتيراني را تهدید می‌کندلإ مورد تحسین قرار داد.

از سویی دیگر شاهزاده محمد بن سلمان گفت که «تهدیدهای ایران نه تنها علیه سعودی بلکه تاثیرات آن به منطقه خاورمیانه و جهان خواهد رسید».

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا همچنین در شبکه اجتماعی «توئیتر» نوشت که با شاهزاده محمد بن سلمان درباره حملات اخیر به تاسیسات نفتی شرکت آرامکو (تلفنی) گفت‌وگو کرده است.

اسپر در ادامه در حساب کاربری خود نوشت: «با شرکایمان در دفاع از اصول نظام جهانی که ایران خواهان تضعیف آن است همکاری می‌کنیم».
اوافزود: «با شرکایمان برای مقابله با حملات بی‌سابقه به آرامکو همکاری می‌کنیم».

وزیر دفاع آمریکا همچنین اعلام کرد که کمی پیش از این در نشستی که در کاخ سفید با حضور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا و با هدف ارزیابی اوضاع برگزار شد، شرکت کرد.

ترامپ روز یکشنبه اظهار کرد «آماده واکنش به طرف‌های مسئول این حملات است».