فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • وزیر خزانه‌داری آمریکا: هیچ برنامه‌ای برای ملاقات ترامپ و روحانی در دست نیست

  منوشن می‌گوید که واشینگتن به اعمال فشار حداکثری علیه ایران ادامه می‌دهد

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  استیون منوشین وزیر خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا، روز پنج‌شنبه اعلام کرد، هیچ برنامه‌ای برای ملاقات میان دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا و همتای ایرانی‌اش حسن روحانی در دست نیست.

  به گزارش «CNBC» منوشین گفت که واشینگتن همچنان به اعمال فشار حداکثری علیه تهران ادامه می‌دهد.

  ترامپ شامگاه چهارشنبه هشدار داد که غنی‌سازی اورانیوم برای ایران «بسیار خطرناک» خواهد بود و افزود که معتقد است ایران خواهان دست‎یابی به توافق با واشینگتن است.

  او در پاسخ به سؤالی درباره تلاشش برای ملاقات با روحانی گفت، «هیچ تلاشی برای گفت‌و‌گو با رئیس‌جمهوری ایران در مجمع عمومی نمی‌کنم».

  رئیس‌جمهوری آمریکا در کاخ سفید در پاسخ به سؤالی درباره احتمال کاهش «فشار حداکثری» علیه ایران به خبرنگاران گفت، «تا ببینیم چه می‌شود».

  اظهارات ترامپ در حالی ابراز می‌شود که حسن روحانی رئیس‌جمهوری ایران روز چهارشنبه اعلام کرد که کشورش در صورت ضرورت به کاهش تعهدات برجامی خود ادامه می‌دهد.

  او همچنین در گفت‌گوی تلفنی با همتای فرانسوی‌اش با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام به عنوان یک توافق چندجانبه بین‌المللی، از انجام تعهداتش طفره رفته است، تاکید کرد: «از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد».

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران