.
.
.

پایگاه ساینس دایرکت: 80درصد زنان حجابی کمبود ویتامین دی می‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

برخی نشریه‌های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت طی تحقیقی درباره ویتامین دی، اعلام کردند از آنجا که آفتاب یکی از منابع اصلی تامین ویتامین دی است و پوشش افراد در میزان جذب این ویتامین تاثیرگذار است، 80 درصد زنان حجابی، به کمبود ویتامین دی دچار می‌شوند.

آفتاب یکی از منابع اصلی تامین ویتامین دی است و آلودگی هوا و پوشش افراد در میزان جذب این ویتامین موثر است؛ ضمن اینکه خانه‌های بسیاری از ایرانیان آفتابگیر نیست و اگر هم آفتابگیر باشد، آفتاب پشت شیشه هیچ تاثیری در رفع کمبود ویتامین دی ندارد.

بر اساس تحقیقی که برخی نشریه‌های معتبر علمی و پایگاه ساینس دایرکت انجام داده‌اند مشخص شد که زنان ایرانی به دلیل کمبود ویتامین دی که حاصل نوع پوشش آنهاست و مانع تابش مستقیم نور آفتاب به پوستشان می‌شود، از کمبود ویتامین دی رنج می‌برند و باید حداقل به صورت ماهیانه یک قرص ویتامین D3 با دوز 50 هزار را مصرف کنند.

بر اساس این گزارش، آفتاب یکی از منابع اصلی تامین ویتامین دی است و آلودگی هوا، پوشش افراد در میزان جذب این ویتامین موثر است؛ ضمن اینکه خانه‌های بسیاری از ایرانیان آفتابگیر نیست.

ویتامین D یکی از ریزمغذی های مهم است که کمبود آن، عوارض جدی جسمی زیادی مانند پوکی استخوان و مشکلات اسکلتی در پی دارد.

منبع اصلی دریافت ویتامین D، نور آفتاب است که پس از تابش آن به پوست و فرآیندهای پس از جذب آن در زیر پوست به ویتامین D فعال، تبدیل می‌شود و نیاز بدن را به این ویتامین ضروری برطرف می‌کند.