.
.
.

کشف یک بچه لاک پشت دو سر در کالیفرنیا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک بچه لاک پشت کمیاب دو سر در ساحل جنوبی کالیفرنیا کشف شد. این لاک پشت کوچک توسط افرادی که داوطلبانه مشغول کار در جزیره پاترول هیلتون بودند کشف شد.

بر اساس گزارش نیوزویک، این جانور دو سر همراه دیگر بچه لاک پشت‌ها پیدا شد. یکی از افراد گروه تحقیقاتی گفت، ما سه روز بعد از تولد لاک پشت، شروع به بررسی لانه‌های نوزاد لاک پشت می‌کنیم.

کار ما تحقیق روی لانه‌ها است و این را با مجوز سازمان منابع طبیعی ساحل جنوب کالیفرنیا انجام می‌دهیم.

جانوران دو سر خیلی نادر هستند با این حال در میان خزندگان دو سر داشتن مشاهده شده است. بیشترین نوع دو سرها در میان لاک پشت‌ها و مارها رواج دارد اما در بین دیگر گونه‌ها مانند گربه، گاو و بز نیز دیده شده است.

ویژگی اینگونه جانوران دقیقا مانند نوزادان انسان دو سر است که طی یک فرایند زیستی یک جنین در رحم مادر به دو قسمت تقسیم می شود.

زن یابنده این لاک پشت که نامش جیم دیودیسون لوپوکو است در صفحه فیسبوکش نوشت: «طی 15 سال تحقیقاتم خیلی کم با جانور دو سر روبرو شده ام و این تنها دومین باری است که با لاک پشت دو سر مواجه می‌شوم».

سخنگوی محیط زیست درباره لاک پشت دو سر گفت: «علائم زیستی این لاک پشت چندان خوب نیست. جانوران دو سر در حیات وحش زیاد زنده نمی مانند. با این وجود در سال 2017 بیستمین سالگرد یک لاک پشت دو سر در موزه طبیعی سوئیس جشن گرفته شد».