فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • ترامپ باز هم به هواوی پیله کرد؛ تمایلی به معامله با این شرکت ندارم

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  دونالد ترمپ رئیس‌جمهوری آمریکا بار دیگر به «هواوی» پیله کرد و اعلام داشت که به دلایلی مرتبط با امنیت ملی، تمایلی به انجام هیچ معامله‌ای با این شرکت چینی ندارد.

  به گزارش العربیه این در حالی است که منابع رسانه‌ای روز گذشته خبر دادند که وزرات بازرگانی ایالات متحده آمریکا مهلت خرید ابزار توسط هواوی از شرکت‌های آمریکایی را برای 90 روز دیگر تمدید کرده تا بتواند شبکه مخابراتی کنونی را حفظ و به‌روز کردن نرم افزار تلفن‌های همراه هواوی را ادامه بدهد.

  رئیس‌جمهوری آمریکا گفت، بخش‌های کوچکی از فعالیت‌های تجاری هواوی می‌تواند از تحریم‌های گسترده‌تر معاف شود، اما این کار بسیار پیچیده خواهد بود، او اما نگفت که آیا دولت آمریکا مجوز عمومی موقت را تمدید یا گسترش خواهد داد.

  مدیر شورای ملی اقتصادی ایالات متحده، لری کودلو در این باره گفت، وزارت بازرگانی روند صدور مجوز برای هواوی را به مدت سه ماه به منظور اظهار حسن نیت در شرایطی که مذاکرات گسترده‌تر تجاری با چین ادامه دارد، تمدید می‌کند.

  وزارت بازرگانی آمریکا در ماه مه گذشته شرکت هواوی را به لیست سیاه خود افزود، پیش از آن ترامپ به دلیل «تهدیدهایی که فن‌آوری ایالات متحده با آن روبه‌رو است»، اعلام حالت فوق‌العاده کرده بود.

  لیست سیاه وزارت بازرگانی شرکت‌های آمریکایی را از فروش و انتقال فناوری به هواوی منع می‌کند، مگر اینکه مجوز ویژه‌ای به آنها داده شود.

  ترامپ در حاشیه اجلاس گروه 20 که ماه ژوئن گذشته در ژاپن برگزار شد با «شی جین پینگ» رئیس‌جمهوری چین دیدار کرد، در آن زمان طرفین توافق کردند تا جنگ تجاری را متوقف کنند، زیرا به دنبال از سرگیری مذاکرات تجاری بودند.

  ترامپ در کنفرانسی خبری پس از این نشست گفت: «ایالات متحده همچنان به فروش محصولات به هواوی ادامه خواهد داد و قرار است توافق کنونی روز دوشنبه منقضی شود.»

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران