فوری

پخش زنده
 • صفحه اصلى
 • ايران
 • مرد عنکبوتی فرانسوی پرچم صلح چین و هنک کنگ را بر فراز یک آسمانخراش برافراشت

  منبع: دبی - العربیه.نت، فارسی

  یک مرد فرانسوی، معروف به مرد عنکبوتی، وسط جمعیت معترضان، بالای یکی از برج های هنگ کنگ رفت و پرچم صلح بین هنگ کنگ و چین را برافراشت. رابرت که در مرکز تجاری چیونگ کنگ زندگی می کند با دستان خالی بالا رفت و پرچم را روی نمای بیرونی ساختمان تجاری نصب کرد.

  مدتی است که هنگ کنگ شاهد اعتراضات گسترده است و معترضین همچنان در خیابانها حضور دارند.

  بر اساس گزارش رویترز، یک مرد فرانسوی به نام رابرت، معروف به مرد عنکبوتی، وسط جمعیت معترضان، بالای برج هنگ کنگ رفت و پرچم صلح بین هنگ کنگ و چین را برافراشت. او در مرکز تجاری چیونگ کنگ زندگی می‌کند.

  رابرت با دستان خالی از آسمانخراش بالا رفت و پرچم را روی نمای بیرونی ساختمان تجاری نصب کرد. پرچم گویای همه چیز است، چین در گوشه چپ و هنگ کنگ در گوشه راست و در پایین دو دست است که با زمینه سفید، به هم دست داده‌اند.

  چین، معترضان را به تروریسم متهم کرده و اعلام کرد احتمالا با توسل به زور با آنها برخورد خواهد کرد. در همین راستا، دونالد ترامپ، خواهان ملاقات با رئیس جمهور چین، شی جین پینگ شده تا راهی برای کاهش تنش‌های چند هفته اخیر پیدا شود.

  رابرت، برای سومین بار است که از ساختمان چیونگ یونگ در هنگ کنگ بالا می رود، ساختمان چیونگ یونگ قبلا متعلق به بریتانیا بود و از سال 1997 تحت کنترل چین در آمد.

  او یک سال از انجام این کار ممنوع شد تا اینکه مدت زمان ممنوعیتش دو هفته پیش تمام شد و مجددا کار خود را انجام داد.

  این مرد که صورتش را به رنگ‌های بنفش، صورتی و سبز آغشته کرده بود، توسط پلیس امنیتی دستگیر شد زیرا بدون مجوز بالا می‌رود و تاکنون چندین بار دستگیر شده است.

  لی.کا.شینگ نیز که مالک مرکز تجاری چیونگ کنگ است اعلاناتی درباره تقاضای برقراری آرامش و توقف خشونت منتشر کرده است.

  تبلیغات

  برگزیده های کاربران