.
.
.

اسلام‌آباد از کشته شدن 8 سرباز پاکستانی و هندی در درگیری در کشمیر خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پاکستان روز پنجشنبه از کشته شدن 3 سرباز پاکستانی و 5 سرباز هندی در نتیجه تبادل آتش در مرز دو کشور در منطقه مورد نزاع دو کشور در کشمیر خبر داد.

این درگیری یکی از خونین‌ترین درگیری‌ها میان ارتش‌های دو کشور در سال جاری توصیف شده است.

ژنرال آصف عفور سخنگوی نیروهای مسلح پاکستان در تویتی گفت که نیروهای هندی به طور شدیدی دست به آتشباری در منطقه‌ای مرزی که به خط نظارت مشهور است، زدند.

او افزود: «درگیری‌های پراکنده همچنان ادامه دارد.»

پاکستان در اعتراض به تصمیم دهلی مبنی بر الغای خودمختاری ویژه منطقه کشمیر تحت حاکمیت هند که مورد اختلاف دو کشور است، روز پنجشنبه را که مصادف با روز استقلال هند است یک روز «غم‌بار» توصیف کرد.

تصمیم ماه گذشته دهلی در این باره، باعث قطع تماس‌ها و اعمال محدودیت‌هایی بر نقل و انتقال سکان بخش تحت حاکمیت هند کشمیر شد و خشم پاکستان را برانگیخت.

اسلام‌آباد در واکنش به این تصمیمی هند روابط بازرگانی و نقل و انتقالات را با هند قطع کرده سفیر هند را از پاکستان اخراج کرد.

مطبوعات امروز پنجشنبه در پاکستان با نوار چاپ شد و سیایستمداران پاکستانی از جمله نخست‌وزیر این کشور عمران خان عکس خود را با نوار سیاه در شبکه‌های اجتماعی منتشر کردند.

قرار است تظاهراتی در سراسر پاکستان از جمله «کشمیر آزاد» که تحت حاکمیت اسلام‌آباد است در اعتراض به تصمیم هند راه اندازی شود.

این اقدام سمبلیک در حالی صورتی می‌گیرد که پاکستان نسبت به بی‌توجهی بین‌المللی در واکنش به کشمکش میان دهلی و اسلام‌آباد بر سر کشمیر ناامید شده است.