.
.
.

در پی اشتباه پزشکی دندان‌های مصنوعی یک بیمار پس از عمل جراحی به گلویش رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک مرد بازنشسته، هفت روز را با دندان مصنوعی که از دهان به گلویش فرو رفته بود، سپری کرد. این مرد که عمل جراحی انجام داده بود بعد از هفت روز متوجه شد دندان‌های مصنوعی‌اش که از جنس فلز بود روی گلویش چسبیده است.

بر اساس گزارش اسکای نیوز، این مرد 72 ساله عمل جراحی روی ناحیه بطنی داشت و قسمتی از دیواره شکمش برداشته شده بود، اما شش روز پس از مرخص شدن‌اش متوجه شد که بلعیدن هر غذایی برایش بسیار سخت شده است.

طبق گزارشات خبرنگاران بخش پزشکی بی. ام. ج این مرد، پس از بررسی‌های لازم پزشکی به منزلش ترخیص شد تا اینکه چند روز بعد از ترخیص علائم دردناک به سراغ برقکار بازنشسته آمد و برای علت دردش به بیمارستان مراجعه کرد، پزشکان به وی گفتند احتمالا ذات الریه دارد اما در طی معاینات بیشتر متوجه شدند چیز مدوری در گلوی مرد است که موجب مشکل بلعیدن و ورم در گلویش شده است.

پس از عکسبرداری با اشعه، پزشکان متوجه شی خارجی شدند و برای درآوردن آن از گلویش او را به اتاق عمل جراحی اورژانس فرستادند. وی شش روز بعد مرخص شد.

بر اساس این گزارش، شواهد نشان می‌دهد برای چندمین بار است که دندان به شکل غیرارادی توسط بیماران قورت داده می‌شود و گویا بخش هوشبری مسئول این بی‌دقتی‌های پزشکی است.

هنوز لایحه بین المللی خاصی در مورد توجه بخش هوشبری به دندان مصنوعی بیماران لحاظ نشده است اما برخی بیمارستان‌ها اجازه برداشتن دندان مصنوعی بیمار را قبل از عمل دارند یا ابتدا با بیمار درباره داشتن دندان مصنوعی صحبت می‌کنند بعد جراحی را شروع می‌کنند.