.
.
.

اگر می‌خواهید دایناسور بخرید، سری به دبی بزنید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

همزمان با توسعه چشم‌گیر دبی، بازارهای این شهر پرزرق و برق هر آنچه گردشگران و ساکنان محلی به آن نیاز داشته باشند، را فراهم کرده‌اند، اما اینکه چه کسی فکر خریدن یک دایناسور 155 میلیون ساله به سرش بزند، سوالی نیست که به آسانی بتوان برای آن پاسخی یافت.

وبگاه مزایده‌های امارات متحده عربی، اسکلت یک دایناسور ماده را به قیمت 14 میلیون و 600 هزار درهم معادل تقریبا 4 میلیون دلار به مزایده گذاشت. 25 آگوست 2019 آخرین روز این مزایده اعلام شده است.

دایناسور عرضه شده در مرکز خرید «دبی‌مول» از سلاله دیپلودوکس است که در پایان دوره ژوراسیک می‌زیست. ژوراسیک یکی از دوره‌های زمین‌شناسی است که به حدود 200 میلیون تا 150 میلیون سال پیش باز می‌گردد.

وبگاه مزایده‌های امارات متحده عربی تصویری از این دایناسور که در حال حاضر در سالن اصلی «دبی مول» قرار دارند، منتشر کرد. این دایناسور را شرکت ساختمانی «اعمار» در سال 2014 از موزه علوم طبیعی هیوستون خرید. این دایناسور در سال 2008 در شمال ایالت وایومینگ آمریکا یافت شد و بیش از 90 درصد استخوان‌های این اسکلت عرضه شده، استخوان‌های واقعی دایناسور هستند. طول دایناسور دبی 24 متر و ارتفاع آن 7 متر و عمر آن حدود 155 میلیون سال تخمین زده شد.