.
.
.

ترامپ: در پاسخ «حماقت مکرون»، مالیات «شراب فرانسوی» را افزایش می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا، وضع مالیات سنگین بر شرکت‌های تکنولوژی آمریکایی از سوی فرانسه را «حماقت مکرون» خواند و تهدید کرد به زودی مالیات «شراب فرانسوی» را افزایش دهد.

ترامپ در صفحه توئیترش نوشت: «فرانسه همینک مالیات دیجیتال برای شرکت‌های بزرگ تکنولوژی آمریکا وضع کرد. اگر قرار باشد کسی برای این شرکت‌ها مالیات وضع کند، کشور خودشان، آمریکاست... به زودی مقابله به مثل کرده و پاسخ حماقت مکرون را خواهیم داد... همیشه گفته‌ام که شراب آمریکایی بهتر از شراب فرانسوی است.»

لاری کودلو، مشاور اقتصادی ترامپ نیز مالیات فرانسه بر شرکت‌های تکنولوژی را «اشتباه بسیار بزرگ» خوانده بود.

کودلو به شبکه سی‌ان‌بی‌سی گفت: «خوشحال نیستیم که فرانسه چنین مالیات بر حوزه دیجیتال وضع کرد.»

رئیس‌جمهوری آمریکا در ماه ژوئن احتمال افزایش مالیات بر فرانسه را با هدف تصحیح رقابت «ناپاک» این کشور با آمریکا مطرح کرد.

او در مصاحبه‌ای که با سی‌ان‌بی‌سی داشت، گفت: «فرانسه مالیات گزافی بر شراب وضع کرده و این در حالی است، که مالیات ما بر شراب فرانسوی ناچیز است. این منصفانه نیست و ما اقدامی خواهیم کرد.»

فرانسه در نشست وزرای اقتصاد گروه هفت که هفته گذشته در فرانسه برگزار شد، اعلام کرد از تصمیمش برای وضع مالیات بر شرکت‌های بزرگ اینترنت کوتاه نخواهد آمد.

شرکت‌هایی مانند گوگل، فیس‌بوک، آمازون و غیره ناچار خواهند بود مالیات هنگفتی به فرانسه بپردازند. پارلمان فرانسه مجموع این مالیات را در سال جاری 400 میلیون یورو و برای سال آینده 650 میلیون یورو برآورد کرد.